Menu

Co je nového?

Ve Francii vzniká první 100% elektromobilní městečko

Sdílení
Foto: Renault

Obyvatelé Appy v Ariège, jednoho z nejizolovanějších měst Francie, zavádí za pomoci automobilky Renault elektromobilitu do každé domácnosti. V brzké době by tak Appy mělo být první stoprocentně elektromobilní městečko na světě.

reklama

V posledních letech se stal rozvoj elektromobility důležitým společenským tématem. Představy o uvědomělejším, ekologičtějším světě, jehož je elektromobilita součástí, se tak podle většiny evropských úředníků stávají realitou. S cílem dokázat, že přejít k elektrické mobilitě může každý, vypracoval Renault ve spolupráci s Publicis nový plán na vytvoření prvního ,,100% elektromobilního” města ve Francii. Tím městem je Appy.

Obyvatelé tohoto města, nacházejícího se v oblasti Ariège, budou mít po dobu tří let možnost zažít řízení elektromobilu Renault Zoe a podělit se o své dojmy.

Pokud dokáží obyvatelé Appy, žijící na jednom z nejodlehlejších míst, přijmout elektrickou mobilitu, budou důkazem toho, že je opravdu dostupná pro každého. Jejich zkušenosti se stanou novou kapitolou v příběhu francouzských měst a vesnic: jestli dokáže přijmout elektromobilitu Appa, proč ne vy?

reklama

Elektromobilní městečko mají obsluhovat vozy Renault Zoe

Elektrická vozidla totiž podle zástupců Renaultu již zdaleka nejsou určena pouze do center velkých měst, dnes jsou jako doma kdekoli a dostupnost dobíjecích míst se napříč zemí neustále rozvíjí. Trh s elektrickými vozidly se v prvním čtvrtletí roku 2020 podle nich ztrojnásobil.


Renault je v čele tohoto velice dynamického trhu posledních 8 let a svou vedoucí pozici ve Francii nyní potvrzuje uvedením nového Zoe, svého nejprodávanějšího vlajkového elektromobilu, který se s více než 100.000 kusy na silnicích stal tváří tohoto segmentu ve Francii.

Poprvé v historii poskytne Renault každé domácnosti ve městě na tři roky nový Zoe spolu s potřebným vybavením pro dobíjení (dobíjecí stanice/redukce k dobíjení doma) a také veřejnou dobíjecí stanici.

S dojezdem až 395 km v rámci cyklu WLTP a možností dobití na ekvivalent dojezdové vzdálenosti až 150 km za pouhých 30 minut, je nový Zoe pro tento projekt dokonalým vozem, poukazujícím na četné výhody elektromobility.


Japonci postaví pod horou Fuji prototyp města budoucnosti


Tento originální a inovativní projekt zahájil Renault v Appy 21. července 2020 za přítomnosti starosty města, regionálních institucí a zástupců firmy Renault, kteří jsou do projektu zapojeni. Tímto projektem před sebe Renault postavil skutečnou výzvu: posunout hranice a rozbořit klišé spojené s elektromobilitou. Obyvatelé Appy budou nečekanými ambasadory, kteří dokáží, že přechod na elektrická vozidla je jednoduchý a nijak nekomplikuje každodenní život.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru