Menu

Co je nového?

Ford Mustang se stal opět nejprodávanějším sportovním vozem světa

Sdílení
Foto: Ford

V den svých 56. narozenin slaví Mustang také dva celosvětové prodejní úspěchy. Stal se nejprodávanějším sportovním vozem světa a popáté v řadě také nejprodávanějším sportovním kupé. Mustang je zároveň nejprodávanějším sportovním vozem v Americe za posledních 50 let.

reklama

„Jsme pyšní na stále se rozšiřující stáj Mustangů i jejich speciálních variant,“ řekl Jim Farley, vrchní provozní ředitel Ford Motor Company. „Od Švédska až do Šanghaje si stále více nadšenců užívá v těchto nových Mustanzích pocit svobody a radosti z jízdy. Je nám ctí sloužit majitelům, nadšencům i fanouškům již 56 let,“ dodal.

Podle nejaktuálnějších údajů analytické služby IHS Markit si Mustang v roce 2019 připsal 102 090 prodaných kusů a stal se tak nejprodávanějším sportovním vozem na světě.

Počet prodaných Mustangů vzrostl během loňského roku například v Německu o 33 procent, v Polsku bezmála o 50 procent a ve Francii se téměř zdvojnásobil.

reklama


Velmi dobře si Ford Mustang tradičně vede i v České republice, kde byl za první čtvrtletí jednoznačnou prodejní jedičkou ve svém segmentu. V Evropě se loni prodalo 9900 Mustangů, což odpovídá meziročnímu nárůstu o tři procenta.


V roce 2019 se Mustang zároveň stal již popáté za sebou nejprodávanějším sportovním kupé na světě. IHS Markit započítává mezi sportovní kupé dvoudveřové vozy i modely se stahovací střechou.


Mustang je v Evropě nabízen v karosářských variantách Fastback a Convertible. Zákazníci se mohou rozhodnout pro zážehový motor 5.0 V8 s výkonem 330 kW (449 koní) s 10stupňovou samočinnou či šestistupňovou manuální převodovkou, nebo pro 2.3 EcoBoost o výkonu 214 kW (291 koní) se šestistupňovou manuální převodovkou (v ČR není v nabídce).


Co na tohle řeknou pravověrní petrolheadi? Ford představil elektrický Mustang!


Speciální edice Mustang Bullitt se pyšní posíleným motorem 5.0 V8 o výkonu 338 kW (460 koní) a specifickými detaily na exteriéru i v interiéru. Vyrábí se výhradně s karoserií Fastback a na výběr jsou dva odstíny laku: černý Shadow a tmavě zelený Dark Highland.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru