Menu

Co je nového?

Francouzské vítězství, start se zlomenou nohou i pády: To byly letošní FMX Gladiator Games!

Sdílení
Foto: FMX Gladiator Games

V pražské O2 aréně proběhl o uplynulém víkendu již 19. ročník FMX Gladiator Games. A bylo to opět nářez!


Nejstarší freestyle motocrossové show v Evropě, FMX Gladiator Games se opět podařilo vyprodat O2 arenu a dokonale rozproudit krev v žilách všem nadšeným divákům.


David Rinaldo vítězem Gladiatorských soubojů

Oslnila a upoutala nová scéna a jak jinak než dechberoucí výkony jezdců, které v řadě případů téměř popřely fyzikální zákony. V Gladiatorských head-to-head soubojích nakonec po právu zvítězil Francouz David Rinaldo, který obhájil svoje loňské vítězství a těsně porazil českého zástupce Filipa Podmola.

Základem vítězství Davida Rinalda ve finálové jízdě se pak stal trik zvaný Malakai, díky kterému si připsal vítězství i na letošních X-Games.

Petr Pilát startoval i se zlomenou nohou

Za zmínku stojí i účast Petra Piláta, který na letošních FMX Gladiator Games startoval se zlomenou nohou a kromě head-to-head soubojů si nenechal ujít ani jezdecké „vláčky“. Při nich se však bohužel zranil český FMX jezdec a spolupořadatel Martin Koreň, který se svým speciálním kostýmem zachytil o motocykl a nepříjemně si poranil ruku.


Libor Podmol v roli moderátora

Moderátorského žezla se z části chopil i Libor Podmol, který se stále zotavuje z jarní komplikované zlomeniny obou nohou, a tak využil šance, aby se divákům představil v nové roli a ze svého jezdeckého pohledu jim přiblížil jednotlivé triky a dění v areně.Všichni tři – Podmol, Pilát i Koreň se tak už těší na nadcházející 20. ročník show, kdy se opět představí v plné formě.


Během večera došla řada i na předání peněžních šeků. Vedle již tradičního předání šeku Armádě ČR, byl připraven i druhý šek, který putoval Fakultní nemocnici Brno, na oddělení dětské ARO a bude využit pro další vzdělávání lékařů a sester.


Edgar Torronteras se po dvou letech vrací na FMX Gladiator Games


Jubilejní 20. ročník FMX Gladiator Games se uskuteční 12. prosince 2020 od 18 hodin opět v pražské O2 areně a zcela po právu se stane velkolepou oslavou nejextrémnějšího sportu jakým freestyle motocross bezesporu je.

„20. ročník show chceme pojmout jako oslavu a velký mejdan pro všechny milovníky adrenalinu a freestyle motocrossu. Je skoro neuvěřitelné, když jsme v roce 2000 FMX Gladiator Games startovali a stáli u zrodu tohoto typu show v Evropě, že už za rok stavíme 20. výročí. Chystáme opět řadu překvapení, novinek, chceme posouvat hranice a ukázat, že právě naše show byla jednou, kterou se inspirovaly podobné show prakticky po celém světě, říká Marek Rejman, zakladatel a organizátor FMX Gladiator Games.


Tak na viděnou v sobotu 12.12. 2020 v O2 areně od 18:00! Vstup bude možný již od 16:30 a vstupenky lze zakoupit už nyní v předprodejní síti Ticketportal.cz.


Gladiator Games se chystají na 19. ročník! S novou scénou a premiérovými triky


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru