Menu

Co je nového?

Gaia Mesiah vydává nový videoklip a zve do Lucerna Music Baru

Sdílení
Foto: Vít Linek

U příležitosti podzimního turné vydává Gaia Mesiah nový klip. Píseň Tam to všechno je přináší téma, které se týká jak osobní lidské roviny, tak předznamenává další směrování celé kapely.

reklama

Nejbližší zastávkou na turné kapely je ve čtvrtek 24. října pražský Lucerna Music Bar.

„Na píseň ʼTam to všechno jeʼ myslíme od vydání Excellent Mistake jako na klipovku, ale teprve teď k ní nazrál čas, nebo spíše my. Je to nejvíc emotivní a osobní píseň na albu a symbolizuje velký životní předěl a odvahu mu čelit,” říká bubenice Misha.

Kytaristka a kapelnice Morella dodává: „Klip je úplně jiný, než ty předchozí. Je více filmový a došlo konečně i na exteriéry. Myslím, že ta píseň symbolizuje kromě osobní roviny také novou etapu naší kapely.”

reklama

Osobní výpověď, která pozvolna graduje od až bezmála baladické polohy ke strhujícímu energickému finále, si dobře rozumí s filmovým jazykem, který do klipu vnesli Mateyf Iks a Eduard Peleška z produkce Papa Pech.


Zároveň kapela zve všechny svoje příznivce na pražský koncert právě odstartovaného podzimního turné, který bude tradičně představovat jeden z neformálních vrcholů spanilé jízdy napříč republikou. Podpoří je česká rap metalová skvadra Phatlip (Praha/Hradec Králové), v níž se na postu bicích střídají Misha M a Vojta Douda (ex Krucipusk). Kapela dále zamíří do Chrudimi, Svitav, Jablonce nad Nisou, Českých Budějovic, Příbrami, Jaroměře, Brna, Plzně a Karlových Varů.


Na klip k písni „Tam to všechno je“ se můžete podívat zde:

reklama

Gaia Mesiah působila až do roku 2008 na tuzemské rockové scéně jako zjevení. Divoká Marka a její nespoutané kolegyně Morella a Misha, podporované nekompromisním basovým groovem Joshe Stewarta, si svojí neuvěřitelnou energií pravidelně podmaňovali davy fanoušků. Ti si však museli od rozpadu kapely počkat až do roku 2016, kdy to Gaia Mesiah rozbalila v pražské Akropoli a na Rock for Churchill, a to dokonce i s australským basistou Joshem.

O rok později vyrazila kapela v původní sestavě na úspěšné turné a jasně dala vědět, že se nejedná o jednorázový comeback.

Následně přišla nabídka na desku, Josh se přestěhoval z Austrálie do Prahy a je jasné, že Gaia Mesiah je definitivně zpět, navíc v plné síle. Do roku 2008 kapela vydala eponymní samizdatové EP, studiová alba Ocean a Alpha Female a Live album Thank You Dr. Beat. Na začátku letošního roku se znovuobnovená Gaia Mesiah přihlásila o slovo s albem Excellent Mistake, které vydala u Warner Music.


Mydy Rabycad pouští do světa klip Freedom a chystají křest nového alba


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru