Menu

Co je nového?

Šokující zjištění: Kamarád je gay! Jak s touto informací naložit?

Sdílení
Text: Kristýna Zápotočná, Foto: Pexels, Depositphotos

V dnešní společnosti už není vyloženě nepřijatelné přiznat jinou sexuální orientaci. Je sice pravda, že se nejedná o nic příjemného, ovšem okolí se s tím po čase smíří. Spoustu gayů a leseb by mohlo vyprávět, s jak netolerantním chováním se dnes a denně setkávají. Homofobie, tedy strach či odpor vůči homosexuálům, v menší míře pořád existuje. „Coming out“ tedy není traumatizujícím zážitkem jen pro toho, kdo chce přiznat, že je homosexuál, ale i pro jeho nejbližší – přátele, rodinu, kolegy a tak dále. Jak tedy naložit s informací, že jeden z vašich přátel je homosexuál? Změní se něco?


Samozřejmě se může stát, že ho spousta společných známých odsoudí a přeruší s ním styky. Tato reakce je typická především pro chlapy, protože se gayem cítí ohrožení a uvědomí si, kolikrát je viděl nahé a hnusí se jim to.

Jestli se vám přítel svým přiznáním zoškliví, zkuste se zamyslet, proč to tak je. Homosexualita rozhodně není nakažlivá a dotyčný kamarád kvůli své orientaci přece není žádné monstrum.

Může se vám to zdát nepřirozené, můžete k tomu mít výhrady, ale pořád je to ten samý člověk, kterého dlouho znáte a doteď jste ho měli rádi.


Mužský pár

I pokud nejste vyloženě netolerantní vůči gayům, přiznání někoho blízkého ve vašem okolí vás může pořádně zaskočit. Můžete být překvapeni či dokonce šokováni, což je normální reakce, když tuto informaci naprosto nečekáte. Může vám pak trvat i déle, než si vše přeberete a srovnáte.


Existují případy, že se nově uvědomělí homosexuálové rekrutují z řad ženatých mužů a otců rodin. V takových případech je svatba a rodina pouze krycí manévr a pokus o útěk od reality. Taková situace je pak vždy problematická a okolí na ní reaguje podstatně hůře.

V naprosté většině případů však okolí tuší, že je jedinec gay ještě před jeho coming outem. Nemusí tomu ani nasvědčovat chování – vystupování gayů jako zženštilých infantilních a šišlajících individuí není rozhodně pro tuto komunitu typické. Okolí zbystří zpravidla v okamžiku, když dotyčný nemá několik let přítelkyni a ani se o ženy nezajímá. Tenhle stav začne být po čase „divný“.

Po vstřebání počátečního šoku z toho, že s vaším kamarádem je vlastně všechno jinak, zkuste nad celou situací zapřemýšlet s klidnou hlavou. Musí se vůbec něco na vašem přátelství změnit? Tak samozřejmě nehrozí, že byste šli společně balit ženský a nemusíte se obávat, že by vám lezl do zelí. Naopak – v okolí gayů se vždy vyskytuje celá řada hezkých holek, které jsou singl. S ženami si totiž mnohem víc rozumí a pomůže vám nahlédnout do jejich prapodivného světa. Okolí kamaráda, který je gay, je tak vlastně úplně ideálním lovištěm!


Gay kamarád

Mnoho lidí se obává, že gayové jsou prostě divní. Nejde jen o jejich orientaci, ale i o chování a postoje. Většinou se nám podává obraz homosexuála, jako navoněné vyfešákované figurky, která se blyští flitry, šišlá, používá přehnaná gesta, nosí tanga a poslouchá Helenku Vondráčkovou a paří na obehraný hit Heidi Janků „Když se načančám“… Tak samozřejmě i takoví gayové existují, ale naprostá většina z nich je naprosto normálních.

Na spoustě kluků ani nepoznáte, že jsou jinak orientovaní, dokud vám to nedají najevo. Obavy, že když někam přijdete s kamarádem gayem, tak budete budit pozornost, nejsou naprosto na místě.

Většinou je pravdou, že gayové vynikají skvělým vkusem a elegancí. Většina z nich je esteticky založená a často volí povolání spjaté s vizáží a dobrým vkusem. Často proto pracují jako kadeřníci, vizážisté, stylisté nebo umělci. Schválně zkuste najít gaye, který by nedbal na hygienu, nevěděl, co je kondicionér a toaletní voda. Využijte proto jiné orientace svého kamaráda a nechte si poradit ať už s oblékáním, účesem nebo čímkoli jiným z oblasti módy. Určitě se vám to vyplatí a zvýšíte tak své úspěchy u žen.


Mužská láska

Dalším z předsudků je domněnka, že jakmile proběhne u vašeho kamaráda coming out, začne vás okamžitě balit. To je naprostá hloupost. Vy taky neskočíte po každé ženské, která kolem vás projde, a ani gayové neberou všechno, co vidí.

Pro vašeho kamaráda nejste automaticky objekt touhy a nebude se vás snažit za každou cenu balit. A už vůbec nehrozí to, že je homosexualita nakažlivá či, že by vás za bukem znásilnil!

Samozřejmě se může stát, že se kamarád vyzná z citů, které k vám chová, ale když mu řeknete, že nemáte zájem, nebude dělat problémy. Chlapi nejsou jako ženský a nemají tendenci objekt své touhy uhánět za každou cenu.


Když si to shrnete, tak z přátelství s gayem plyne daleko více pozitivního než negativního. Nebojte se tedy pokračovat ve vašem přátelství.


5 tipů, jak být skutečným chlapem: Za muže vždy hovoří činy!


One comment

  • Gay

    30. 11. 2020 - 6:23

    Spousty kamarádů mě posílalo fotky svých pér až to bylo trapný. Dost jich bylo co bych klidně vykouřil ale to by museli konfrontovat osobně. Nejlepší kámoš to udělal tak že mě pozvali k sobě a svlékli se. Hned jsem mu řekl že ať si nemyslí že když je nej kámoš tak má nárok. A on mě rozepl kalhoty a už to bylo jasný že si užijeme. Jinak chlapy pokud se vám naskytne příležitost kdy vás osloví gay s nabídkou kouření, nechte se vykouřit a poznejte pravou kuřbu a nebudete litovat.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru