Menu

Co je nového?

Klíčové výhody implementace informačního systému pocítí i menší firma

Sdílení

Rozvoj moderních technologií je nezastavitelný a podnikům nezbývá, než aktivně hledat další způsoby, jak zlepšit firemní procesy a udržet si náskok před konkurencí. Jednu z možností takového rozvoje, který je správnou cestou i pro menší společnosti, představuje implementace informačního systému.


Přestože si spousta podnikatelů myslí, že si investici do takového softwaru nemohou dovolit nebo jej potřebují pouze větší subjekty, pravdou je, že klíčové výhody zavedení vhodně zvoleného řešení, pocítí prakticky každý.


Automatizací k efektivnějšímu provozu

Zásadní přínos informačního systému spočívá především v zefektivnění činnosti podniku. Automatizací opakujících se úkolů a poskytováním přesných údajů v reálném čase může informační systém výrazně snížit pracovní zátěž zaměstnanců a uvolnit jim ruce se na důležitější úkoly, které skutečně vyžadují jejich přítomnost. Kromě lepší produktivity dochází ke snížení chybovosti, a v konečném důsledku i ke zvýšení zisku.

reklama

Implementace informačních systémů

Rozhodování na základě reálných dat

Informační systém pomáhá firmám i při rozhodování a plánování. Díky přístupu k včasným a přesným údajům činí vedoucí pracovníci informovanější rozhodnutí, která jsou založena na objektivních informacích – nikoli na intuici nebo zavádějících odhadech. Tento aspekt implementace přispívá ke zmírnění rizik a zvyšuje šance na úspěch, což je v současném dynamickém podnikatelském prostředí k nezaplacení.


Hlavní je udržet tempo s ostatními

Za zmínku stojí i fakt, že právě díky informačnímu systému mohou i menší společnosti držet krok s ostatními.

Firmy, které takříkajíc zaspí dobu a zůstanou jen u tužky a papíru, mají již nyní co dělat, aby náskok digitalizované konkurence alespoň trochu zmírnily – v příštích letech se však pomyslné nůžky otevřou ještě více.

Jisté je, že ačkoliv se zavedení informačního systému může jevit jako náročný úkol, klíčové přínosy mohou být významné i pro malé firmy. Ty nejmenší navíc mohou zvolit sofistikovaný účetní program s možností budoucího rozšíření o další moduly na plnohodnotný podnikový systém. V tomto směru je rozumnou volbou český informační systém RIS.Z informačního systému profitují i zákazníci

Další klíčovou výhodou zavedení informačního systému je posílení zákaznického servisu. Díky přístupu k údajům o zákaznících mohou podniky rychle a snadno reagovat na dotazy, řešit problémy a poskytovat individuální služby.

Kvalitnější a komplexnější servis usnadňuje vybudování pevnějších vztahů, zvyšuje loajalitu nakupujících – a samozřejmě vede k lepším prodejním výsledkům.

Bez ohledu na velikost a obor působnosti vaší firmy investici do informačního systému zvažte – a proberte své možnosti s odborníky. Posunete tím své podnikání o několik úrovní výš.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru