Menu

Co je nového?

Inspirace na Instagramu? Tyhle účty zkrátka musíte sledovat! Kategorie krajina a příroda

Sdílení
Foto: Instagram

Instagram je v dnešní době už spíše chlubírna. Před pár lety jeho místo zastával Facebook, dnes už opálené výstřihy, brunche v hipsterských kavárnách nebo víkendy s půjčeným sportovním autem mydlíme na “instáč.” Málokdo si tak dnes již vzpomene, že původně byl Instagram o kvalitních fotkách. I ty se tam ale dají stále najít!

reklama

Jednou z královských disciplín fotografie je bezesporu krajinářská fotka. Navzdory všemu výše řečenému se dají na Instagramu stále najít účty, u kterých se vám bude tajit dech. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší z kategorie “Krajina a příroda”, které se zaručeně vyplatí sledovat!


Iurie Belegurschi

Začínáme pořádně zostra! Rájem pro krajinářské fotografy je bezesporu Island, který nabízí úchvatné přírodní scenérie. A právě z Islandu je fotograf @iuriebelegurschi, který na svůj účet hází dechberoucí snímky z této přenádherné krajiny. Doporučujeme všemi deseti!

reklama

Kilian Schönberger

Máte rádi mlhu ve fotografii? My rozhodně ano, a proto sledujeme účet @kilianschoenberger. Německý fotograf s ní umí báječně pracovat a jeho snímky tak mají dokonalou atmosféru!


Tobias Hägg

Švédský fotograf Tobias Hägg spravuje svůj účet @airpixels. Stejně jako většina současných krajinářských fotografů létá s dronem, na jeho účtu ale najdete i klasické fotografie ze země. Zachycuje krajinu a přírodu v její nejsyrovější podobě.


Stian Klo

Další severský fotograf. @stianmklo je Nor, který fotí skandinávskou přírodu. A ta je nádherná, stejně jako jeho fotky.

reklama

Felix Inden

Německý fotograf @felixinden je dalším, koho fascinuje severská příroda a krajina fjordů. Dramatické západy slunce nebo polární záře, to je jeho!


Albert Dros

Holandský fotograf @albertdrosphotography krmí svůj účet dokonalými fotkami z celého světa. Zároveň ale v sobě nezapře Holanďana, a tak nemohou chybět ani oblíbené tulipány.


Daniel Taipale

Nejen kompozičně, ale i barevnou tonalitou, zaujmou snímky finského fotografa @dansmoe.


Mikko Lagerstedt

Fotograf s osobitým stylem. Polární záře, hvězdné oblohy nebo siluety postav v krajině, to všechno najdete na účtu @mikkolagerstedt.

reklama

David Thompson

Stromy, hory, skály. Tak by se dal definovat styl účtu @davidthompsonphotography. Tenhle chlápek z amerického Las Vegas je ale sakra umí fotit!


Paul Balek

Za úchvatnými snímky krajiny nemusíme ani za hranice. Fotograf z jižních Čech, který se na Instagramu prezentuje pod účtem @tntjukebox, vám nabídne nádherné scenérie nejen z jeho rodného kraje. Nechybí fotogenické ranní mlhy, skvělé světlo ani nápadité kompozice. Místa z fotek navíc často sami poznáte!

reklama

Petr Jan Juračka

Český vědec a dobrodruh, který cestuje a skrz objektiv zprostředkovává krásy přírody a hor svým sledujícím na svém účtu @petrjanjuracka. Doporučujeme sledovat!


Lukáš Veselý

Hory, vodopády, meandry řek, ale především dechberoucí noční oblohy. To vše najdete na účtu dalšího českého fotografa @lukasveselylandscapes.


10 instagramových účtů o autech, které byste měli určitě sledovat


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru