Menu

Co je nového?

Největší retro krásky: Kam se hrabou dnešní modelky na tyhle sexbomby!

Sdílení
Foto: 20th Century Fox, 3DD Entertainment, BBC, Pexels, Viasat

Uchvátily celý svět svou krásou. Muži je milovali a ženy chtěly být jako ony. Ano, řeč je o slavných herečkách dvacátého století. Fotky sex-symbolů z minulého století zdobí zdi domácností, kaváren, ale i módních domů dodnes. Která je vaše nejoblíbenější?

reklama

Marilyn Monroe

Celý svůj život byla terčem bulváru a upozorňovala na sebe milostnými aférkami a bujarým životním stylem. Když byla malá, žila s psychicky labilní matkou a otce nikdy nepoznala. Chvilku pracovala v továrně na padáky, později se stala modelkou. Její první role nebyly moc známé, avšak díky svému vzhledu se stala americkým sex-symbolem. Nejvíce zazářila ve filmu Někdo to rád horké. V 60. letech u ní propukla krize, jež vyústila v alkoholismus a braní nadměrného množství léků. Její smrt USA započala desetiletí plné změn, politických vražd a ztrát ideálů.


Audrey Hepburn

Audrey sice pocházela z Belgie, ale patřila k nejznámějším herečkám v Americe. Kvůli válce své dětství trávila v různých zemích Evropy. Později dostala nabídku na titulní roli broadwayské show Gigi, a tak opustila svou rodnou Evropu. V roce 1953 si zahrála ústřední postavu v pohádce Prázdniny v Římě a záhy se ocitla ve hvězdné společnosti. O rok později za roli získala Oskara. Vše se zdálo být perfektní, ale bohužel i taková hvězda jednou vyhasne. Audrey trpěla mentální anorexií, kvůli které několikrát potratila. Figuru měla sice krásně štíhlou, ale za jakou cenu. Paradoxně zrovna její nemocné tělo bylo a dodnes zůstává symbolem módního průmyslu a pro mnohé ženy inspirací. Jedním z nejznámějších snímků, ve kterém zazářila, byl film Snídaně u Tiffanyho. Zemřela na rakovinu.

reklama

Grace Kelly

Grace od malička toužila být herečkou. Po škole odjela do New Yorku, aby zazářila v divadle. A jelikož požehnání od rodičů nedostala, musela si na vše potřebné vydělat sama. Průlomová role pro Grace byla Amy Kane ve westernu V pravé poledne. Za snímek Mogambo získala Oskara.

Velmi oblíbená byla u Alfréda Hitcocka, se kterým spolupracovala na několika filmech a později i žila.

Po letech na festivalu v Cannes potkala monackého knížete Rainereho III., se kterým se v roce 1956 vzali. Tento sňatek ukončil její hvězdnou kariéru. Po dětech přišla manželská krize a její náhlá smrt – spadla s autem ze srázu.


Elizabeth Taylor

Mladičká Elizabeth toužila být hereckou hvězdou, a tak se díky pohledné tvářičce již v deseti letech objevila ve svém prvním filmu. Během války se přestěhovala do Los Angeles, aby si to poprvé zkusila před kamerou. Do parády si ji vzalo studio MGM a objevila se v legendárním snímku Lassie se vrací. Vstoupila do hvězdné společnosti a otevřeli se ji možnosti spolupracovat se skvělými režiséry a producenty. V 50. letech byla obsazována do kvalitních filmů, které jí přinesly slávu. V roce 1955 se objevila po boku charismatického Jamese Deana ve filmu Obr. V 60. letech si zahrála v nejdražším snímku té doby, a tím byl snímek Kleopatra. Byla to velká milovnice a 8x za život se vdala. Zemřela v nemocnici obklopená svými dětmi.

reklama

Brigitte Bardot

„Bardotka “se stala symbolem nové éry nezávislých žen. Paradoxně se však nejvíce ze všeho děsila samoty, a tak zůstávala ve svazcích s muži, kteří se k ní chovali hrubě. Novinářům však odpovídala drze a její jméno se v podstatě stalo legendou. Jejím největším darem byl herecký talent, který ji vynesl na vrchol a její jméno proslavil takovým způsobem, že ho zná každý i dnes. Nyní, na stará kolena, má konečně klid a žije v letních sídlech spolu se spoustou psů a koček, občas také koz a ovcí.


Devadesátková ikona Cher. Neuvěříte, v jakém sexy oblečku kdysi cvičila aerobic


Samozřejmě sexsymbolů bylo v minulém století daleko více, namátkově například Raquel Welch, Natalie Wood, Jane Fonda, Ursula Andress, Sophia Loren, Claudia Cardinal, Twiggy, Rita Hayworth nebo Gina Lollobrigida. Která pro vás představuje ten největší sexsymbol?

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru