Menu

Co je nového?

Jak na chytrou a moderní kancelář

Sdílení

V době elektronických nomádů je nanejvýš důležité přizpůsobit veškeré kancelářské vybavení potřebám moderní doby. Permanentní využívání mobilních telefonů a notebooků vyvolává potřebu uzpůsobit možnosti připojení. Vytvářet přípojná místa s vestavnými zásuvkami všude, kde to lze.

reklama

Také různé doplňky je potřeba inovovat a nabízet stále kreativnější řešení pro digitální generaci. A když už můžete mít chytrý batoh s USB portem nebo lavičku s Wi-Fi připojením, bylo by nemyslitelné zanedbat rozmanitá chytrá řešení i v kancelářích.


Recepce jako první přípojné místo

Už při vstupu do kancelářské budovy, jdeme-li na obchodní schůzku nebo případně i v recepci hotelu, je vhodné hostům, klientům či obchodním partnerům při čekání nabídnout vhodně vybavené přípojné místo. Nejde jen o pohodlný nábytek, konferenční stolek, kde si v klidu vypijeme kafe.

reklama

Skvělou možností je i sezení na chytrých pohovkách, které jsou opatřeny USB portem.

Inteligentní kusy nábytku do kanceláře

Psací stoly již dávno nemusí být klasické, mohutné s mnoha zásuvkami. Naopak trend jednoduchých interiérů se objevuje i v návrzích pro kanceláře. Pracovní stoly však nabízí možnost polohování. Lze si libovolně nastavit výšku z důvodů ergonomie. Zásady ergonomie dbají na to, abychom měli při práci vše při ruce a zároveň mohli reagovat na požadavky svého těla.

Občas je vhodné při práci stát, a tak je výhodou, pokud se dnešní kancelářské stoly nabízí i ve variantách měnících výšku pracovní desky.

Další vychytávkou jsou různé stoly na notebook speciálně vybavené pro práci s notebookem. Výsuvná deska nebo naopak rameno na monitor, případně uzamykatelný šuplík, kam lze uzavřít cennosti či elektroniku, jsou součástí drobných inteligentních doplňků, které Vám usnadní činnost.


Moderní kancelář

Jak si poradit s kabely

Všichni si umíme představit, jak chaoticky někdy působí kabely od počítačů v kancelářích či zasedacích místnostech. Přesto je toto vybavení potřebné, nicméně je třeba vhodně navrhnout interiérové zařízení, umístění stolů, skříní a dalšího nábytku tak, aby bylo co nejefektivnější.


Současné trendy mnohdy umísťují pracovní stoly doprostřed místností tak, aby se daly případně přeskupit k týmové práci. Je vhodné pak dobře zvolit různé doplňky, jako například lišty nebo držáky na kabely, díky nimž lze tyto lépe zorganizovat. Nepletou se Vám pak pod nohy ani pod kolečka židlí.

Některé modely psacích stolů jsou též vybaveny průchodkami pro kabely a jiné zase i prostorem pro zásuvkový panel. To se hodí především do jednací místnosti.

Dobíjecí skříně

Pro mnohá pracoviště se vyplatí i další nezbytný kus nábytku, a tím je dobíjecí skříň nebo zásuvka. Jedná se o uzamykatelné bezpečné vybavení, kam lze umístit několik kusů notebooků, mobilů a další elektroniky k potřebnému dobití. Hodí se perfektně třeba i do škol nebo na různé konference či veletrhy.


K ergonomii přispívá i dobré světlo

K chytrým řešením, která mohou najít uplatnění nejen v kancelářích, ale i v laboratořích, dílnách, ateliérech nebo samozřejmě i v domácnostech, jsou různá chytře vybavená svítidla.


Pokud vhodné umístění stropních svítidel nebo stojacích lamp napomáhá ke vhodnému osvětlení pracoviště, které zmírňuje únavu, pak některé stolní lampy jsou vysloveně vychytávky. Nejen, že pomohou cíleně bodově osvětlit pracovní desku stolu. Některé modely jsou totiž vybaveny i integrovanými bezdrátovými nabíječkami přímo jako součást stojanu. Jedná se tak zároveň i o vkusný designový prvek!

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru