Menu

Co je nového?

Jak poznat, že jste v nezdravém vztahu? Tohle vám napoví, že je na čase z něj vycouvat

Sdílení
Foto: Depositphotos

Každý vztah někdy může procházet problémy. Ovšem někdy problémy, kterým ve vztahu nebo manželství musíte čelit, nejsou jen obyčejnými neshodami, mohou být znamením, že žijete v toxickém vztahu. Pokud si nejste jisti, jestli v takovém právě nejste, podívejte se na následující příklady, které vám napoví, jestli nebude lepší z něj raději vycouvat.

reklama

Snaží se vás ovládat

Nenechte se mýlit, tohle platí pro obě strany. Každý by měl mít právo projevit se a dělat vlastní rozhodnutí. Pokud se partnerka snaží ovlivnit každý aspekt vašeho života, včetně toho, kdy a s kým se stýkáte a co děláte, něco tu rozhodně nehraje.

Tento způsob kontroly se většinou vyvine až v průběhu vztahu. Zpočátku se může jevit naprosto nevině, když po vás chce partnerka jen malé změny a děláte drobné ústupky. Nemělo by to ale přejít v obsesi. To, že jste ve vztahu neznamená, že má váš život začít ovládat někdo jiný.

Neustále vás kritizuje a ponižuje

Urážky, kritika a ponižování jsou jasnými znaky toxického vztahu. Když nad tím budete přemýšlet, nedává přeci smysl, aby se k vám takhle choval někdo, kdo vás miluje. V takovém případě o lásce nemůže být vůbec řeč, takový člověk potřebuje jen někoho, o koho si bude moci otírat boty. Není to zdravé a rozhodně vám to nepomůže ke štěstí.

reklama


Ztratili jste se ve vztahu

Každý člověk se v průběhu života trochu vyvíjí. Po boku správné partnerky se dokonce můžete změnit k lepšímu. Ovšem pokud se dostaví pocit, že už se vůbec nepoznáváte, jste ztraceni ve vlastním životě, může to být proto, že trčíte v toxickém vztahu.

Připadá vám, že cokoli řeknete, je špatně? Že cokoli uděláte, není to správně? Že kolem partnerky konstantně musíte chodit po špičkách? Pokud se vás něco z toho týká, měli byste si sbalit kufry.

Vztah by ve vás obecně měl vyvolávat pozitivní pocity, pocity štěstí, síly a bezpečí. Měl by vám pomoci se lépe rozvíjet jako člověk a sdílet život s milovanou osobou. Jestli ve vás však vyvolává jenom samá negativa, nepříjemné pocity, mrzutost, strach, a navíc nemáte dobrý pocit ani sami ze sebe, je na čase si položit otázku, proč v takovém vztahu vůbec setrváváte.


Nudíte se ve vztahu? Poradíme vám, co s tím udělat, než ho úplně zatratíte


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru