Menu

Co je nového?

Jak vybrat vhodné pneumatiky

Sdílení
Foto: Pexels, Pixabay

Význam pneumatik není pravděpodobně třeba příliš zdůrazňovat. Pneumatiky ovlivňují spotřebu, bezpečnost i jízdní komfort a při jejich výběru je na místě pečlivost i opatrnost. Jak ale při výběru pneumatik postupovat konkrétně? Na co se zaměřit, na co si dát pozor a která kritéria považovat za nejdůležitější?

reklama

Začněte s doklady

Prvním krokem, který by měl každý zájemce o koupi nových pneumatik učinit, je nahlédnutí do velkého technického průkazu (tj. osvědčení o registraci vozidla). V tomto dokumentu naleznete rozměry kol a pneumatik přípustných pro váš vůz. Pokud byste toužili po jiných rozměrech, je třeba je na základě typového listu nechat do technického průkazu zapsat.


Číst, číst a číst

Nejrůznější specializované weby, motoristické i obecněji zaměřené časopisy, noviny… Tam všude jsou publikovány recenze a výsledky testů zimních i letních pneumatik a vy se na jejich základě můžete začít rozhodovat. Shromážděte co nejvíce informací, čím více jich bude, tím lepší představu o situaci na trhu získáte.

reklama

Jednoznačně lze doporučit známé testy německého autoklubu ADAC či časopisů jako je např. AutoBild.


Porovnejte poté získané informace s tím, co od pneumatik budete požadovat. Budete jezdit spíše po městě, nebo po horách? Máte SUV auto, které také jako SUV budete používat? Je váš rodinný vůz určen jen pro přepravu dětí na trénink a zpět? Jak jezdíte se svým crossoverem? Neexistují jedny nejlepší pneumatiky, vždy záleží na tom, co po nich budete chtít.


Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci

Nenechte se příliš ovlivnit nízkou cenou, vždy se rozhodujte především na základě kvality. Je samozřejmé, že cena bude vždy hrát určitou roli, každý máme jisté možnosti, neměla by ale hrát prim. Je chybou rozhodovat se jen podle ceny, v sázce je totiž až příliš mnoho.


6 věcí, které v zimě za volantem děláte špatněNapište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru