Menu

Co je nového?

Rybář Jakub Vágner uzavřel spolupráci s Fordem! Jezdit bude velkým pick-upem

Sdílení
Foto: Ford

Ford oznámil, že zahájil spolupráci se známým rybářem, cestovatelem, dobrodruhem a spisovatelem Jakubem Vágnerem. Ten se tak stal ambasadorem značky pro oblast užitkových vozů.

reklama

Jakub Vágner je český rybář a držitel několika světových rekordů v lovu sladkovodních ryb. Světové rekordy získal například v kategorii All-tackle IGFA (International Game Fish Association). Proslul především díky rybářskému pořadu Fish Warrior, vysílaném televizní stanicí National Geographic Channel. Velmi populárním se stal i jeho televizní seriál „Rybí legendy Jakuba Vágnera“, vysílaný v hlavním vysílacím čase na ČT1. Tuto sérii posléze převzala i televizní stanice Discovery Channel. Momentálně se Jakub věnuje natáčení již třetí série pořadu „Rybí legendy“.

Největší Vágnerem ulovenou sladkovodní rybou je prozatím Arapaima Gigas s váhou 154 kilogramů a délkou 307 centimetrů. Jde o světový rekord tohoto druhu a pravděpodobně i o největší sladkovodní rybu, která kdy byla sportovně ulovena na rybářský prut.

Při svých výpravách za dobrodružstvím a novými rybářskými úspěchy bude nově Jakub využívat terénní pickup Ford Ranger Wildtrack s motorem 3.2 TDCi o výkonu 200 koní a s šestistupňovou automatickou převodovkou.

reklama

Jakub Vágner a jeho Ford Ranger Wildtrack

„Už jako kluk jsem se nemohl dočkat volnosti a možnosti neomezeného cestování. Rád jsem jezdil vlakem, ale tahat s sebou veškeré rybářské vybavení bylo dost složité. Nejdřív jsem si tedy opravil stařičkou loď, potom auto – a až poté jsem si udělal řidičák. Peněz v té době moc nebylo, pořídit si vysněné auto nebylo nijak snadné. Toužil jsem po americe Ford F-150, ale tehdy bylo takové auto zcela mimo můj dosah. Osud mi ho ale nakonec téměř ,přinesl proudem‘ a já se pustil do opravy Fordu F-150, zcela utopeného při povodních. Henry Ford byl jedním z hrdinů mého dětství, proto jsem si svého prvního auta nesmírně vážil,” vzpomíná Jakub Vágner.


„Procestoval jsem s ním celou Evropu a deset let mi stopadesátka bezvadně sloužila. Nesmírně si vážím faktu, že se po letech opět vracím k Fordu,” říká k nově navázané spolupráci Jakub Vágner.


A populární rybář není jediný, koho nově uzavřená spolupráce těší: „Ze spojení s osobností Jakubova kalibru, vysoce uznávanou u nás i v zahraničí, máme velkou radost. Věřím, že nám Jakub pomůže v oblasti propagace našich užitkových vozů, kde máme velmi ambiciózní cíle. Chceme se totiž v České republice stát v oblasi užitkových vozů nejprodávanější značkou, což již několik let platí i v celé Evropě,“ komentoval novou posilu Country Manager českého Fordu Libor Beneš. Tak přejeme hodně šťastných kilometrů bez nehod!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru