Menu

Co je nového?

Jarňáky se blíží! Ať už na hory nebo do lesa, vydejte se vstříc zimním aktivitám

Sdílení
Foto: Pexels

Pro někoho se zima nese v duchu sjíždění spletitých sjezdovek, druzí si ji zase nejvíce užívají na procházkách přírodou. Období, kdy se s každým krokem ozývá zvuk křupajícího sněhu, dovede být magické. Ať už si chladné měsíce zpestřujete jakkoliv, důležitý je pobyt na čerstvém vzduchu, který je v zimě obzvlášť prospěšný. A co je lepšího, než se vrátit domů se zimou ošlehanými tvářemi a rozjímat nad horkým nápojem. Buďte připraveni na jakoukoliv výpravu se správnou výbavou, s níž vás nikde a nic nezaskočí.

reklama

Dejte zimě šanci, podívejte se na ni jinýma očima a užijte si spoustu zábavy, ať už na sněhu či bez něj. 


Na sněžnicích dále dojdeš 

Vyrazte s rodinou či přáteli na vlastní expedici Apalucha, jen se na svou horskou výpravu pořádně vybavte. Kvalitní funkční oblečení je základem, ideální je aplikovat princip vrstveného oblékání.

reklama

Nepodceňujte ani pokrývku hlavy, máme pro vás tip, který si oblíbí i nejzarytější odpůrce čepic – Bluetooth Beanie. Tuto čepici snadno propojíte se svým telefonem, z kterého ji můžete přímo ovládat.

K základní výbavě patří i kvalitní obuv, ale v závějích sněhu nebo na ledovce s ní nevystačíte. Pokud jste tedy nevyjeli zrovna na běžkařskou stezku, nazujte sněžnice, případně nesmeky a vyrazte na túru bez obav z nepříjemných pádů. Procházka na sněžnicích bude skvělým zpestřením i pro děti, stačí přitom aby v nich vyběhly i jen na zasněžené pole či louku kousek od domu.


Sněžnice

Nezbytnosti do každého batohu

Pohled na les pyšnící se bílou čepicí působí na naši duši jako balzám, při procházce v něm se můžete pustit do detektivní hry a tipovat, kterému zvířeti patří stopy ve sněhu. V lese bývají zpravidla krmelce pro zvěř a ta jistě ocení, když si pro ni do batohu přihodíte nějakou tu mrkev či jablko. Samozřejmostí je pořádný batoh, do kterého sbalíte termosku s něčím na zahřátí, svačinu pro doplnění energie, čelovku, hodit se může i GPS navigace, do kapsy se vyplatí vhodit hřejivý polštářek a pro jistotu mějte po ruce i opalovací krém, protože i na zimní túře vás mohou překvapit silné sluneční paprsky.


Zimní dovolená s rodinou

Jedeme z kopce

Mezi nejoblíbenější zimní aktivity patří lyžování a snowboarding. Vybrat to správné lyžařské vybavení může být celkem věda. Například s nákupním rádcem Heureka se dokonale zorientujete nejen v různých typech lyží, ale také s jeho pomocí najdete veškeré potřebné bezpečnostní prvky, jako jsou přilby, chrániče nebo lyžařské brýle. To vše od ověřených prodejců a pro lyžaře všech věkových kategorií.

reklama

A ti, kteří lyže berou raději obloukem, si užijí spoustu zábavy i na sáňkách. Topkami jsou pořád ty staré dobré dřevěné, které na Heurece seženete zhruba za 1 300 Kč.

V loňském roce se nedostatkovým zbožím staly boby, které se vyprodaly rychleji, než byste řekli zima. Letos se bát nemusíte, na skladě je jich dostatek, a to i vychytaných modelů s volantem. Ty nejzákladnější se na internetu pohybují už od 460 Kč. Tak pěknou zábavu!


Víte, jak vybrat ten správný snowboard? Prvním krokem je zodpovědět si otázku, komu je snowboard určený. Například nikde není psáno, že ženy musí mít nutně dámský snowboard, zásadnější roli hraje styl jízdy. Začátečník má zcela jiné potřeby než zkušený freeride jezdec. V případě snowboardu platí, že na velikosti záleží, takže zvažujte a propočítávejte délku, šířku a nosnost. Pozornost zaměřte také na materiál jádra, tvrdost a tvar a v neposlední řadě příslušenství (vázání, boty, chrániče apod.).


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru