Menu

Co je nového?

Kam ji vzít na romantickou procházku? Tipy na výlety, které ji dostanou

Sdílení
Foto: Depositphotos, Instagram

Nejen na valentýnské rande můžete vyrazit na místo, kde srdce každé romantičky spolehlivě zaplesá. Ukažte své vyvolené, že i vy umíte projevit city a nechat se okouzlit mimořádnými přírodními scenériemi i jedinečnými lidskými výtvory.

reklama

Vyhlídka Máj

Vyhlídku najdete nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy a jde o jeden z vůbec nejúchvatnějších pohledů na řeku Vltavu. Meandr řeky zde vytváří tvar podkovy, a když budete mít štěstí a výlet si správně načasujete, v pozadí za touto přírodní scenérií na romantice ještě přidá barevný západ slunce.


Mumlavský vodopád

K Mumlavskému vodopádu vás čeká nenáročná procházka z nedalekého Harrachova. Výlet zasněženou krajinou korunuje pohled na široký vodopád, v zimě zasypaný peřinami sněhu. Budete-li mít štěstí a bude několik dní po sobě skutečně mrazivé počasí, vodopád se změní v pohádkový ledopád.

reklama

Temné Beskydy

Chcete svou lásku vzít na večerní pozorování hvězdného nebe? Pozor, ať vám plány nezkazí všudypřítomný světelný smog. Chcete-li mít jistotu, že to bude opravdu parádní podívaná, zajeďte si do Beskyd. Zejména kolem obce Staré Habry by mělo být na co koukat.

Jde o oblast s nižším zalidněním a světelný smog zde není tak vysoký, v noci tak uvidíte hvězdy skutečně jasně, zahlédnout můžete dokonce i Mléčnou dráhu.

Zámecký park Lednice

Hrady a zámky mají sice v zimě povětšinou zavřeno, to ale nemusí platit pro zámecké parky, které bývají veřejnosti otevřené i v chladnou část roku. Možná nehýří barvami jako v létě, ale to na romantice zas tolik neubere. Jednou z nejkrásnějších zámeckých zahrad je ta u lednického zámku.


Pražské nábřeží

Pokud si chcete užít procházku přímo v Praze hned na den svatého Valentýna, vyjděte si společně na pražské nábřeží. Během procházky spatříte hned několik zajímavých budov: Vyšehrad, Tančící dům, Národní divadlo, budete mít jednu z nejhezčích vyhlídek na Pražský hrad a projít se můžete přes Karlův most na Malou stranu a toulat se tamějšími malebnými uličkami nebo skončit v některé z vyhřátých kaváren a restaurací.

reklama


Nový svět v Praze

Chcete-li se projít po méně profláknuté části Prahy, zkuste Nový svět, který se nachází pod Pražským hradem a uniká pozornosti mnoha cizinců i letitých Pražanů.

Čekají vás křivolaké uličky, roztomilé malé domečky a zajímavé pohledy na Pražský hrad.

Doubravka

Rádi koukáte na svět z výšky? Pak si užijte výlet na nejnovější pražskou rozhlednu, Doubravku. Najdete ji v lesoparku Čihadla, nedaleko Černého mostu nebo Hloubětína. Můžete ale vlakem dojet i do starých Kyjí a vydat se odtud podél rybníka procházkou lesními pěšinkami.


Drahoušek

A ještě jeden rozhlednový tip na závěr. Je-li vaše drahá polovička váš opravdový drahoušek, můžete ji vzít na stejnojmennou rozhlednu, která se tyčí nedaleko města Příbram.


5 věcí, které byste měli vědět o vaší partnerce před prvním výročím


Komentáře (2)

 • Estráda

  27. 6. 2022 - 13:42

  Mně ten můj vzal do Prahy do jednoho známého hotelu. Už si nepamatuji ten pravý název, ale je to něco jako je Hilton. Prostě neskutečně drahý zážitek. Ale kdybyste viděli, jak krásně mají vybavenou lobby. Třeba designové krby si pamatuji jako by to bylo včera. To byl architektonický zážitek, opravdu!

  Odpovědět
 • Eva

  30. 8. 2022 - 6:35

  Jestli chodíte se svým partnerem často na procházky, pak určitě neuděláte krok vedle v případě že pořídíte na delší trasy i filtrační konvici. Budete tak mít sami ze sebe dobrý pocit že s sebou nemusíte tahat ty tak neekologické PET lahve a všechno dobře dopadne pro lidstvo ve výsledku.

  Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru