Menu

Co je nového?

Kam ji vzít na romantickou procházku? Tipy na výlety, které ji dostanou

Sdílení
Foto: Depositphotos, Instagram

Nejen na valentýnské rande můžete vyrazit na místo, kde srdce každé romantičky spolehlivě zaplesá. Ukažte své vyvolené, že i vy umíte projevit city a nechat se okouzlit mimořádnými přírodními scenériemi i jedinečnými lidskými výtvory.

reklama

Vyhlídka Máj

Vyhlídku najdete nedaleko obce Teletín nad bývalými Svatojánskými proudy a jde o jeden z vůbec nejúchvatnějších pohledů na řeku Vltavu. Meandr řeky zde vytváří tvar podkovy, a když budete mít štěstí a výlet si správně načasujete, v pozadí za touto přírodní scenérií na romantice ještě přidá barevný západ slunce.


Mumlavský vodopád

K Mumlavskému vodopádu vás čeká nenáročná procházka z nedalekého Harrachova. Výlet zasněženou krajinou korunuje pohled na široký vodopád, v zimě zasypaný peřinami sněhu. Budete-li mít štěstí a bude několik dní po sobě skutečně mrazivé počasí, vodopád se změní v pohádkový ledopád.

reklama

Temné Beskydy

Chcete svou lásku vzít na večerní pozorování hvězdného nebe? Pozor, ať vám plány nezkazí všudypřítomný světelný smog. Chcete-li mít jistotu, že to bude opravdu parádní podívaná, zajeďte si do Beskyd. Zejména kolem obce Staré Habry by mělo být na co koukat.

Jde o oblast s nižším zalidněním a světelný smog zde není tak vysoký, v noci tak uvidíte hvězdy skutečně jasně, zahlédnout můžete dokonce i Mléčnou dráhu.

Zámecký park Lednice

Hrady a zámky mají sice v zimě povětšinou zavřeno, to ale nemusí platit pro zámecké parky, které bývají veřejnosti otevřené i v chladnou část roku. Možná nehýří barvami jako v létě, ale to na romantice zas tolik neubere. Jednou z nejkrásnějších zámeckých zahrad je ta u lednického zámku.


Pražské nábřeží

Pokud si chcete užít procházku přímo v Praze hned na den svatého Valentýna, vyjděte si společně na pražské nábřeží. Během procházky spatříte hned několik zajímavých budov: Vyšehrad, Tančící dům, Národní divadlo, budete mít jednu z nejhezčích vyhlídek na Pražský hrad a projít se můžete přes Karlův most na Malou stranu a toulat se tamějšími malebnými uličkami nebo skončit v některé z vyhřátých kaváren a restaurací.


Nový svět v Praze

Chcete-li se projít po méně profláknuté části Prahy, zkuste Nový svět, který se nachází pod Pražským hradem a uniká pozornosti mnoha cizinců i letitých Pražanů.

Čekají vás křivolaké uličky, roztomilé malé domečky a zajímavé pohledy na Pražský hrad.

Doubravka

Rádi koukáte na svět z výšky? Pak si užijte výlet na nejnovější pražskou rozhlednu, Doubravku. Najdete ji v lesoparku Čihadla, nedaleko Černého mostu nebo Hloubětína. Můžete ale vlakem dojet i do starých Kyjí a vydat se odtud podél rybníka procházkou lesními pěšinkami.


Drahoušek

A ještě jeden rozhlednový tip na závěr. Je-li vaše drahá polovička váš opravdový drahoušek, můžete ji vzít na stejnojmennou rozhlednu, která se tyčí nedaleko města Příbram.


5 věcí, které byste měli vědět o vaší partnerce před prvním výročím


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru