Menu

Co je nového?

Kancelářská krysa: 15 tragédií, které znají jenom lidé pracující v korporátu

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

Pracovat v kanceláři je očistec, tortura a peklo na zemi. Kdo to nezažil, nikdy nepochopí, kolik nástrah a nebezpečí musí každý den překonávat nešťastníci, kteří denně na 8 až 12 hodin usedají za kancelářský stůl, hrbí záda a čučí do monitoru před sebou.

reklama

Deadline

Časový údaj, který označuje reálný začátek práce na projektu. Zahrnuje spousta naštvaných emailů a telefonátů. Nakonec si radši hodíte „dead line“ doma na půdě. Říká se, že každých 40 sekund někdo na Zemi spáchá sebevraždu, a nám všem je jasný, že každý třetí pracoval v kanceláři a v korporátu.


Prezentace

Prezentace

Jednoduché sdělení popsané obvykle na 50 slidech, zahrnující grafy, motivační videa a citáty. Výsledek je vždy stejný, pořád jste jednička na trhu. I kdyby tomu tak nebylo.

reklama


Čipová karta

Vaše opus-magnum. Bez ní se do práce a z práce prostě nedostanete. Preventivní zdravotnický nástroj pro monitoring frekvence čůrání, pauz na kouření a odchodů jednotlivých zaměstnanců.


Kopírka

Místo, kde se množí pomluvy o kolezích. Doporučuje se nepoužívat kopírku černobíle, ale využít všech barev spektra. Pokud máte u kopírky i automat na kávu nebo přinejlepším gauč, máte vyhráno.

Jen si dávejte pozor, zda vám nesledují na čipové kartě, kolik papíru jste vytiskli. Velký bratr vás pořád vidí.


Brainstorming

Brainstorming

Časově neomezený úsek, kdy mluví všichni naráz. Projev by neměl obsahovat slovní spojení „Blbost“, „Nuda“, „Záporná čísla“, „Dutá hlavo“, „Konkurence je na tom líp“ nebo „Máš jenom kocovinu, nebo ti sešívačka procvakla mozek“.

reklama


Workshop

Brainstorming s použitím barevných lepicích papírků.


Recepce

Nejdůležitější místo v celé firmě, kde lze kdykoli požádat o nové barevné lepicí papírky nebo zvýrazňovače.


Kouřová

Kouřová pauza

Desetiminutová zdravotní vycházka skupiny zaměstnanců mimo kancelářskou budovu. Často se při této aktivitě vyřeší firemní strategie na příštích deset let. Tudíž, kdo nekouří, tak nemá nárok být povýšen. Občas taky záleží, co se kouří. Ženy v tomto mají občas jinou strategii.


Meeting

Časově neohraničený úsek, po který zaměstnanec nemusí vykonávat svou práci. Doporučuje se při něm konzumovat velké množství kafe, aby člověk nepřešel do režimu spánku dříve než jeho notebook. Dobrý meeting většinou obsahuje i drobné občerstvení, a ten nejlepší i prezentaci nebo brainstroming.

reklama

Žádoucí je též se v libovolný okamžik ptát, jaký bude budget a jaký bude deadline.

Vypadáte pak, že máte o daný meeting zájem. Po meetingu se většinou jde na kouřovou.


Služební cesta

Jedno nebo i vícedenní placená dovolená, často s výhodou zápůjčky služebního vozu. A spousta dalších bonusů z toho vyplývajících, jako jsou cestovní náhrady a diety.

reklama

Open-space

Open-space kancelář

Kancelářský prostor označovaný někdy též jako králíkárna. Smyslem je nacpat na jedno místo co nejvíce počítačů a lidí bez ohledu na to, jak to budou snášet. Od používání klecí se ustoupilo, naopak noční přisvěcování je žádoucí pro vyšší produktivitu.

Prostor se vyznačuje velkou hlučností, takzvaným slepičím kvokáním. Čas od času je slyšet šéfovo kokrhání, když řve na své podřízené.


Den výplaty

Magické datum, kdy se napříč jednotlivými odděleními dostává u lidí pocit loajality k firmě na nejvyšší bod.


Sickday

Nejčastěji den po výplatě.


Přesčas

Práce v kanceláři

Situace, kdy se zaměstnanci nechce domů. Nebo kdy ho naopak zaměstnavatel nechce pustit domů. Liší se jenom úhly pohledu.


Reorganizace

Oblíbená společenská hra oddělení HR, někdy přezdívaná též jako Člověče, nezlob se II. Jejím cílem je prověřit u zaměstnanců orientační smysl po budově. Neúspěšní hráči mohou hledat alespoň cestu na nejbližší úřad práce.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru