Menu

Co je nového?

Hollywoodská hvězda Keanu Reeves se svojí kapelou Dogstar přijede v létě na Rock for People

Sdílení

Hollywoodská hvězda Keanu Reeves, kterou celý svět zná jako hlavního hrdinu legendární trilogie Matrix, jako bývalého nájemného vraha Johna Wicka, nebo jako neohroženého vymítače Constantina, míří v červnu příštího roku na festival Rock for People.

reklama

Kromě výjimečných hereckých schopností je Keanu Reeves také skvělým muzikantem a hráčem na basovou kytaru. Fanoušci se tak mohou těšit na jedinečnou show jeho rockové kapely Dogstar, která skvěle doplní již oznámené kapely v lineupu Rock for People 2024 v čele s Bring Me The Horizon, Avril Lavigne, Pendulum, Corey Taylorem či Parkway Drive.

“Vystoupení kapely Dogstar s hvězdným Keanu Reevesem za baskytarou je pro mě opravdový splněný sen. Kapelu jsme se totiž snažili pozvat už v devadesátých letech, ale tehdy se nám to nepodařilo a pak na dlouhých téměř 20 let nebyla aktivní. O to větší máme radost, že se to konečně podařilo. Účast kapely Dogstar a Keanu Reevese na festivalu Rock for People bude jistě nezapomenutelným zážitkem jak pro hudební, tak filmové fanoušky,” komentuje unikátní vystoupení ředitel festivalu Michal Thomes. 

Dogstar aktuálně ztělesňují esenci jihokalifornské vypravěčské rockové kapely, kterou vždycky byli. Vytvářejí hluboce rezonující hudbu, která doslova pochází ze Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees – tak se jmenuje nové album kapely, které vyšlo 6. října 2023 prostřednictvím jejich vlastního labelu Dillon Street Records. Neméně důležitým faktem je však skutečnost, že Keanu Reeves je renesanční osobností, která přes svoji celosvětovou slávu zůstává oběma nohama pevně na zemi. Keanu Reeves je filantropem v oblasti klimatické změny, lidských práv a v mnoha dalších i v rámci vlastní nadace pro pomoc výzkumu léčby proti rakovině nebo dárcovství finanční pomoci v dětských nemocnicích.

reklama


Kapela Dogstar, kterou tvoří kytarista a zpěvák Bret Domrose, bubeník Robert Mailhouse a baskytarista Keanu Reeves, se zrodila v roce 1991 jako kapela přátel, kteří se sešli v garáži v jižní Kalifornii a jednoduše snili o tom, že budou společně hrát hudbu a dělat trochu hluku. Na začátku kariery jim předskakovala například kapela Weezer, která pak v USA neuvěřitelně vyrostla. Nyní, po více než třiceti letech, si Domrose, Mailhouse a Reeves udělali na sklonku historické výluky trochu času, aby vytvořili kolekci písní, která plně vystihuje, kým jsou jako umělci dnes. Oficiální návrat šťastně znovu sjednoceného rockového tria přišel v květnu 2023 – více než 20 let od jejich posledního společného vystoupení – s jejich prvním veřejným vystoupením na hudebním festivalu BottleRock Napa Valley se setem, který vyvolal chválu fanoušků i kritiků, včetně živého debutu jejich hlavního singlu „Everything Turns Around“, který oficiálně vyšel 19. července tohoto roku. 

Od letošního léta Dogstar objíždějí se svým novým albem Somewhere Between the Power Lines and Palm Trees Spojené státy, během turné už navštívili západní pobřeží a v prosinci zamíří na to východní. V příštím roce pak Dogstar zamíří “za velkou louži” a se svojí rock’n’rollovou smrští do Evropy. V rámci evropské části turné tak nebude chybět ani jedinečné vystoupení na festivalu Rock for People.

Rock for People je festival evropského významu a v roce 2022 vystoupal mezi první ligu i v rámci evropských festivalů. Letošní 27. ročník přivítal v Parku 360 světové hvězdy v čele s jednou největších rockových kapel MUSE, králi metalu Slipknot, fenoménem Machine Gun Kellym, čerstvými držiteli Brit Awards The 1975 a stovkou dalších. Příští ročník se uskuteční od 12. do 15. června 2024 opět v multifunkčním Parku 360 v Hradci Králové.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru