Menu

Co je nového?

Vyšla nová kniha o hrdinovi: Regi, skutečný příběh elitního vojáka

Sdílení

Právě vyšla nová kniha spisovatele, režiséra a scénáristy Libora Adama „Regi, skutečný příběh elitního vojáka“. Jedná se o silný příběh vojáka Jiřího REGI Schamse, člena bývalé elitní skupiny Útvaru speciálních operací Vojenské policie Armády České republiky, který patří bezpochyby mezi nejznámější české novodobé válečné veterány.

reklama

V roce 2008 byl v Afghánistánu těžce raněn při útoku sebevražedného atentátníka. Jeho neuvěřitelný boj s následky svých zranění a nepřízní osudu je tématem této nové knihy a přináší velkou inspiraci. Knihu vydává Národní institut pro obranu a bezpečnost a lze ji koupit u všech dobrých knihkupců nebo objednávat přímo online na webu regi.cz.

V roce 2008 byl v Afganistánu voják Jiří Schams alias REGI těžce raněn pro útoku sebevražedného atentátníka ve městečku Gerešk. V důsledku zranění zůstal několik měsíců v kómatu a střepina, která mu zůstala v hlavě mu těžce poškodila mozek a upoutala jej na invalidní vozík. Navzdory nekompromisním lékařským předpovědím, které mu nedávaly mnoho šancí na přežití se REGI nikdy nevzdal a o svůj život bojoval.

Po šesti letech a rehabilitačních procedurách se dokonce za pomoci speciálního přístroje tzv. exoskeletonu dokázal na chvíli postavit i na vlastní nohy. I když REGI bojoval statečně s následky svých zranění, tak po krátké a těžké nemoci svůj boj prohrál na začátku ledna 2015. Po své smrti byl povýšen do hodnosti štábního praporčíka in memoriam a stal se jednou z legend novodobého českého vojenství.

reklama

Regi, skutečný příběh elitního vojáka

„Jiří REGI Schams se stal už za svého života legendou. Slyšel a četl jsem o něm mnoho, ale zároveň málo. Vlastně to byly jen takové střípky, které odrážely hlavně jeho boj se zraněním, a nakonec i smrtelnou nemocí. Ale ucelený příběh až dosud chyběl. Takže jsem se rozhodl, více než rok sbíral materiály a souvislosti a dnes, osm let od jeho smrti, vám předkládám snad poměrně ucelený pohled na Regiho poslední misi,“ říká autor knihy Libor Adam.


Libor Adam je spisovatel, režisér, scenárista a producent. Má mnoho zkušeností jako scenárista a režisér videoklipů, televizních i rozhlasových spotů. Dále se jako producent a režisér věnoval dabingu animovaných pohádek, produkoval a režíroval animované spoty a kvízy pro Českou televizi k Mistrovství světa v ledním hokeji 2015. V květnu 2015 pak realizoval jako vedoucí produkce a druhý režisér i úvodní show pro Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v O2 arena Praha. Je spoluautorem scénáře k celovečernímu animovanému filmu Jack Russel zachránce planety a ke stejnojmenné komiksové knize. Dále je autorem scénáře a režisérem celovečerního hraného filmu Můj příběh, který měl premiéru v českých kinech v lednu 2020. Je také spoluautorem komiksové knihy Regáči a neznámí hrdinové odboje.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru