Menu

Co je nového?

Kolikrát za den můžete odemknout svůj mobil? Tohle číslo vás překvapí!

Sdílení
Zdroj: pixabay.com

To, že telefon je naším každodenním doplňkem, to je známá věc. Vědci si ovšem položili otázku, kolikrát denně můžete odemknout mobil, abyste si zkontrolovali zda vám nepřišla SMS, zpráva na Messengeru nebo e-mail. A výsledky byly překvapivé. V průměru si telefon odemkneme až osmdesátkrát za den!

reklama

Začátkem dubna tohoto roku datový analytik Ben Barjarin tvrdil, že průměrný uživatel odemkne svůj iPhone 80-krát za den. Toto číslo vzápětí potvrdila i samotná firma Apple, která uvedla, že pro současné uživatele je naprosto normální kontrolovat si často své telefony.

Odemknout mobil každých 11 minut?

Barjarin dále tvrdí, že v průměru lidé odemknou mobil každých 11 minut. “ Je však takové údaje brát s rezervou. Někteří náruživější uživatelé mobilních telefonů jej za den odemknou až 130-krát.“

odemknout mobil

reklama

Pokud jste u starších operačních systémů od Applu chtěli zjistit, kolik času trávíte na svém mobilním telefonu s jablíčkem ve znaku, stačilo otevřít aplikaci Nastavení a kliknout na Možnosti baterie. Tam lze zároveň zjistit, jaké aplikace a jak dlouho, jste za poslední den používali.

Novinku pak přinesl operační systém iOS 12, který nedávno Apple uvolnil pro všechny uživatele. Funkce s názvem “Čas u obrazovky” vám jednoduše odhalí, jak moc jste skutečně na vašem telefonu závislí. Dostanete z ní stejné informace jako z baterie, ale nejen za poslední den, ale klidně za celý týden zpět. A možná to ani nebudete chtít vidět. Ruku na srdce, Instagram zpravidla v žebříčku vytíženosti aplikací s velkým náskokem vede…

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru