Menu

Co je nového?

Tohle musíte mít! Lego uvádí klasický Defender z více než 2300 kostek

Sdílení

Značka Land Rover oslavuje 75 let svého ikonického vozu.  Společně s firmou Lego spojila síly a vytvořily stavebnici Lego Icons Classic Land Rover Defender 90. Sada, která obsahuje 2 336 dílků, je kompletní se všemi doplňky pro terénní expedici. Stavebnice má podobu „dva v jednom“ a umožňuje stavitelům vytvořit model vhodný pro každodenní cestování nebo jej přizpůsobit pro dobrodružství.

reklama

Vůz Defender má za sebou 75 let terénních výprav. Je snadno rozpoznatelný po celém světě a má za sebou jedinečnou historii plnou dobrodružství, humanitární pomoci a tvrdé práce. Model Defender je dlouhý 32 cm a stavebnice zahrnuje takové detaily jako střešní nosič, sání vzduchu, přední nárazník s funkčním navijákem, boční lišty a schránku na nářadí, a také trakční desky pro přejezd bahnem a pískem. Má rovněž funkční řízení a odpružení, otevírací dveře, kapotu a interiér s detaily podle skutečného modelu Defender.

„Defender je synonymem pro dobrodružství a tato nová sada Lego je dokonalým způsobem, jak zachytit ducha nesrovnatelné a nezastavitelné automobilové ikony a zároveň se podělit o hravou stránku vozidla,“ řekl Paul Barritt, Director Land Rover Classic.

„Přivést Defender k životu v kostkách nebylo snadné. Tento ikonický vůz vás může vzít kamkoliv, takže jsme během procesu navrhování chtěli stavebnici dodat pocit dobrodružství. Nemůžeme se dočkat, až uvidíme reakce fanoušků,“ doplnil Kurt Kristiansen, Lego Design Master.

reklama

Defender z lega

Při uvedení této sady na trh umístila společnost Lego Group ve Skotské vysočině skutečný model Defender a využila jej k umístění nejobtížněji dostupného obchodu Lego na světě. Ten bylo dějištěm soutěže, v níž se dobrodruzi Raha Moharrak a Aldo Kane předháněli, kdo jako první najde a postaví novou sadu. Jejich zápolení můžete zhlédnout zde.


Stavebnice Lego Icons Classic Land Rover Defender 90 bude v České republice k dostání od 1. dubna v prodejnách Lego a online za cenu 6 099 Kč.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru