Menu

Co je nového?

Co znamená lilek jako emoji?

Sdílení
Foto: Google

V Anglii mají žhavou novinku, která reaguje na současné komunikační trendy. V článcích se mohou zcela legitimně používat emoji. ?, co?

reklama

Emotikony se díky své stále větší nepostradatelnosti pří chatování stávají automatickou součástí našeho běžného vyjadřování. Anglický slovník Dictionary.com plní svou roli svědomitě tím, že hbitě vysvětluje veškeré otázky směřující na referenční obsah, nová slova nebo komunikační nástroje společnosti. Na celou situaci zareagoval zanesením emotikonů do svého slovníkového seznamu a přiřazením jejich oficiálních významů tak provedl kodifikaci.

Pokud si říkáte, že tohle už je moc, uznávaná lexikografařka Jane Solomon, pracující pro Unicode Consorcium na přezkoumávání relevantnost nových emoji, je opačného mínění. Uvedení smajlíků na pravou míru bere více než vážně: „Tohle není žádná hloupá volovina. Jde o opravdové způsoby, jak se spolu dnes lidé dorozumívají.“


odemknout mobil

Kolikrát za den můžete odemknout svůj mobil? Tohle číslo vás překvapí!


Vizuální výrazy, jako jsou emoji nebo GIFy, dnes při psaní zpráv a v textových aplikacích používá více něž 80 % uživatelů. Není se čemu divit. Tyto symboly poskytují mnohem jasnější představu o pocitech dopisovatele, než jsou jen pouhá slova. Umí totiž přesněji než výrazy vystihnout myšlenky a pocity. Stejně tak dokáží doladit tonalitu sdělení, aby smysl nebyl příliš urážející, nebo naopak vážný.

reklama

Někdy se ale stane, že ne všichni význam emotikonů pochopí správně. Právě z toho důvodu nedávno přistálo až příliš mnoho dotazů jazykovědcům z Dictionary.com. Lidé chtěli vědět, co znamená symbol fialového lilku. Obyčejný baklažán totiž začal lítat vzduchem z ničeho nic až příliš často. A úkolem vědců je zkrátka přesně zjistit a popsat, co se za často nevinou tváří emotikonů skrývá.

A takhle to potom vypadají emoji v praxi:

Emoji - nehty

Emoji „lakování nehtů“ má evokovat nenucenost a vysoké sebevědomí napříč celému spektru digitálních kontextů

Emoji - oheň

Symbol naznačuje, že je něco v pohodě, vzrušující, skvělé, nebo jak se také říká „v ohni“. Výraz může vypovídat také o tom, že je někdo sexy.

reklama
Emoji - koza

Koza, anglicky GOAT, se v anglicky hovořících zemích používá jako zkratka Greatest of All Time. Toto hodnocení nejlepších z nejlepších můžeme často vidět v souvislosti s oceňovanými sportovci, umělci, hudebníky. Symbol kozy má za úkol vychválit jedince jakožto talentovaného a úspěšného.

Emoji - lilek

Lilek emoji zobrazuje dlouhý fialový lilek, který obyčejně reprezentuje penis.

Jaké jsou vaše oblíbené emotikony a jejich dvojsmysly? Podělte se s námi o vaší osobní emoji kodifikace v komentářích. Je nám totiž jasné, že váš materiál bude mnohem záživnější, než ten z Dictionary.com.


Pozor na „selfíčka“. Mohou vás dostat na zubní křeslo!

Pozor na „selfíčka“. Mohou vás dostat až k zubaři!


One comment

  • 🍆 🍑

    19. 11. 2022 - 17:01

    Miluju tě a chci sex.
    Prosím odpovězte děkuji 🍆🍑🌛🌜.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru