Menu

Co je nového?

Mimozemšťané mohou žít 33 tisíc světelných let od Země. Proč jsme je ještě nenašli?

Sdílení
Foto: Pexels.com

Vesmír má tolik galaxií, hvězd, planet a měsíců. Je v něm tedy místo i pro záhadné mimozemšťany? Zapálení vědci věří, že v něm další inteligentní bytosti určitě existují.

Průzkumníci, kteří se zabývají hledáním mimozemské inteligence, dosud nezaznamenali významnější cizí signál. Nová studie publikovaná v časopisu Astronomical Journal naznačuje, že to může být především proto, že lidstvo dosud prohledalo pouhých 0.00000000000000058 % “kosmického sena” v honbě za “mimozemskou jehlou”.

Jako pomyslnou kupku sena vědci stanovili prostor, který dosahuje v průměru vzdálenosti téměř 33 000 světelných let, kde Země je ve středu tohoto prostoru.

reklama

Během posledních 60 let se několik projektů SETI podílelo na hledání cizozemských signálů. Kromě několika anomálií, které se nikdy nepodařilo opakovat (jako například detekce zvuku “Wow!” v roce 1977), vyšla tato pátrání na prázdno.

Stovky miliard galaxií proplouvají viditelným vesmírem, z nichž každý obsahuje stovky miliard hvězd, a každá z těchto hvězd zase ukrývá několik planet. Je to tedy pravděpodobně práce na několik generací. Existuje však ještě více znepokojující možnost. Možná, že mimozemšťané jsou blíž, než si myslíme, ale nechtějí, abychom je našli…


Kolik stála mise na Měsíc? Legendární Apollo 11 v číslech


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru