Menu

Co je nového?

Mustang Mach-E si budou moci zákazníci vylepšovat na dálku! Stejně to funguje i u Tesly

Sdílení
Foto: Ford

Majitelé nového Fordu Mustang Mach-E se mohou těšit na stále nové funkce bez nutnosti jakéhokoliv zásahu. Jejich elektrické SUV se totiž bude průběžně samo zdokonalovat díky aktualizacím na dálku. Stejný princip funguje například u americké Tesly.

reklama

Na rozdíl od některých automobilů, jejichž řidiči musí čekat, než aktualizace proběhne, Ford vyvinul systém, umožňující stahovat zabezpečené aktualizace na pozadí. Instalace v některých případech proběhne za méně než dvě minuty.

„Půvab Mustangu Mach-E spočívá i v tom, že to, jak ho majitelé poznají první den, je pouze začátek. V průběhu času se bude vyvíjet a získávat ještě více funkcí a schopností,“ říká manažer online služeb Fordu John Vangelov.

„Naše promyšlené aktualizace na dálku zároveň minimalizují prostoje díky neuvěřitelně rychlé aktivaci. Váš Mustang Mach-E se zkrátka pořád vylepšuje, i když třeba zrovna spíte,“ dodává Vangelov.

reklama


Aktualizace se zdaleka netýkají pouze systému SYNC. Bezdrátově lze aktualizovat téměř všechny počítačové moduly Mustangu Mach-E. Ford tedy může přinášet zlepšení dynamických vlastností nebo i zcela nové funkce, které v okamžiku předání vozu zákazníkovi ještě neexistovaly.


Některé instalace proběhnou prakticky bez povšimnutí. Zákazník si může zvolit aktualizace v pravidelnou dobu, například o půlnoci. V řadě případů bude instalace dokončena téměř okamžitě po prvním následujícím nastartování vozu. Řidič se o aktualizaci dozví prostřednictvím upozornění v palubním systému.

Mnohé aktualizace bude možné provést za méně než dvě minuty. V případě komplexnějších vylepšení, při nichž bude zapotřebí ponechat vůz zaparkovaný po delší dobu, lze naplánovat instalaci na vhodnou dobu.

Ford předpokládá, že první aktualizace proběhnou do šesti měsíců od zahájení dodávek modelu Mustang Mach-E zákazníkům. Uživatelé budou na dostupnou aktualizaci vždy upozorněni a instalace bude možná přes Wi-Fi nebo mobilní připojení.


Vývoj pokračuje i během pandemie

V zájmu zajištění této pokročilé funkcionality podle původního plánu nalezl tým Fordu nové metody, jak aktualizace na dálku vyvíjet a testovat i během koronavirové pandemie. Dříve bylo zapotřebí, aby měli vývojáři fyzický přístup k jednotlivým modulům vozu, kvůli nutnosti pracovat z domova však museli rychle přejít na nový způsob práce.


Mnohé aktualizace bude možné provést za méně než dvě minuty

Tým neprodleně připravil dálkový přístup ke všem modulům vozu a připojil k nim zařízení, umožňující přeprogramovat moduly z domova. Co se dříve programovalo na dálku pět hodin, trvá nyní méně než 10 minut. Ford Mustang Mach-E si čeští zákazníci budou moci objednat ve třetím čtvrtletí tohoto roku.


Co na tohle řeknou pravověrní petrolheadi? Ford představil elektrický Mustang!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru