Menu

Co je nového?

Na trhu se objevilo zločinecké víno, které k vám doslova promluví

Sdílení
Text: Kirsten, Foto: Youtube

Na vašem dalším nákupu se můžete v uličce s víny setkat s britskými odsouzenci z 18. století. Narazit zde můžete na „19 Zločinů“, tak se totiž jmenuje velmi neobvyklá a nekonvenční série australského vína značky Treasury Wine Estates, která vyrobila sestavu sedmi různých vín, mezi nimiž můžete najít i Cabernet Sauvignon a Chardonnay.

reklama

Víno je zvláštní a přitahuje pozornost především díky svojí etiketě , na níž jsou zobrazení britští zločinci, kteří byli v roce 1783 odsouzeni k vyhnanství v Austrálii. Na tyto těžce zraněné vězně, kteří přežili a dostali se na slunečný břeh vzdáleného kontinentu, čekal zcela nový svět. Jako průkopníci v pohraniční kolonii trestanců, již známe pod názvem The Down Under, vybudovali krok za krokem novou zemi a nové životy.

Australská značka vín tímto počinem oslavuje povstaleckého ducha více než 160 000 vyhnaných mužů a žen, kteří v Austrálii vytvořili novou kulturu a národního ducha.

https://youtu.be/cd-eQvd5wCo

Tato vína jsou hladká, odvážná a oživují se pod vaším smartphonem. V Apple Store či Obchod Play si lze zdarma stáhnout aplikaci, přes kterou si můžete při záběru na lahev interaktivně poslechnout životní příběhy jednotlivých vyhnanců.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru