Menu

Co je nového?

Tipy a triky na to nejlevnější pojištění auta

Sdílení

Aktuálně šetříme na všem, proč tedy neušetřit pár set – nebo tisíc korun na povinném ručení? Máme pro vás několik tipů, jak na to.

reklama

Podívejte se na pojištění vašeho auta

Ceny se liší společnost od společnosti, takže se vyplatí porovnávat. Pochopte povinné ručení natolik, abyste mohli potenciálnímu pojistiteli klást informované otázky.

Každý, s kým mluvíte, by si měl najít čas a odpovědět k vaší spokojenosti. Pamatujte, že jsou to lidé, na které se budete spolehnout, pokud dojde k nejhoršímu a budete muset uplatnit nárok.

Než si auto koupíte, porovnejte si náklady na pojištění

Pojistné na auto je částečně založeno na ceně vozu, nákladech na jeho opravu, jeho celkové bezpečnosti a pravděpodobnosti krádeže. Mnoho pojistitelů nabízí slevy na funkce, které snižují riziko krádeže auta nebo zranění osob, nebo na auta, o kterých je známo, že jsou bezpečná. Když porovnáváte nová nebo ojetá vozidla před nákupem, prozkoumejte také, kolik bude každé pojištění stát.

reklama

Zvyšte svou spoluúčast

Výběrem vyšší spoluúčasti na pojištění auta můžete výrazně snížit své náklady na pojistné. Samozřejmě se ujistěte, že máte dostatek peněz na zaplacení vyšší spoluúčasti v případě, že budete mít nárok. Pojišťovna totiž v případě, že jste ochotni se spolupodílet na zaplacení škody, ráda sníží pojistné na vašem povinném ručení. A to i v případě, že vaše spoluúčast bude jen pár tisíc korun.


Snižte volitelné pojištění na svém starším autě

Obecně platí, že pokud má vaše starší auto hodnotu nižší než 10násobek pojistného, ​​nemusí být havarijní pojištění nákladově efektivní. Pokud tedy máte na svém autě sjednané havarijní pojištění, nebo povinné ručení s doplňkovými službami, zvažte, nakolik se vám která služba vyplatí.


Využijte slevy na kilometry

Některé společnosti nabízejí slevy motoristům, kteří najedou méně než průměrný počet kilometrů za rok. Nízké ceny na ujeté kilometry se mohou vztahovat i na řidiče, kteří do práce jezdí spolujízdou. Proto si při sjednání pojištění auta promyslete, kolik kilometrů ročně v průměru najezdíte.

reklama

Zeptejte se na skupinové pojištění

Některé společnosti nabízejí slevy řidičům, kteří získají pojištění prostřednictvím skupinového plánu od svých zaměstnavatelů, profesních, obchodních a absolventských skupin nebo od jiných sdružení. Informujte se u svých přidružených organizací, co nabízejí. Možná jej váš zaměstnavatel nabízí jako tzv. flotilové pojištění.


Hledejte další slevy

Existují další slevy, které může váš pojistitel nabídnout pojistníkům. Některé společnosti například nabízejí slevy těm, kteří během stanoveného období neměli žádnou nehodu nebo přestupek, nebo kteří absolvovali kurz defenzivní jízdy.

Pokud je ve vaší smlouvě mladý řidič, který je dobrým studentem, absolvoval kurz řidičského vzdělávání nebo je na vysoké škole bez auta, můžete mít také nárok na nižší sazbu.

Každopádně pojistný trh je známý vysokou konkurencí, takže se opravdu vyplatí sledovat akce pojišťoven a být připraven kdykoli přejít  – pokud vám jiná pojišťovna nabídne výhodnější smlouvu. Základem je vědět, kdy můžete svou smlouvu o povinném ručení zrušit. Jde to totiž jen jednou ročně, minimálně šest týdnů před výročím vaší pojistky.


One comment

  • Estráda

    25. 2. 2024 - 18:34

    Sehnat havarijní pojištění za skvělé ceny není teda ani v dnešní době moc jednoduché. Přijde mi že my jsme si na http://www.klik.cz/havarijni-pojisteni/ vybrali naštěstí dost dobře ale někdo takové štěstí prostě nemá. Je potřeba se začít snažit a nějak si ty peníze skutečně šetřit

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru