Menu

Co je nového?

Nejobtížnější silnice v Evropě? Tady dostanou vaše pneumatiky zabrat!

Sdílení
Foto: Pixabay, TripAdvisor

Letní dovolené jsou již v plném proudu a k nim neodmyslitelně patří i dlouhé cesty za volantem. Výrobce pneumatik Continental při té příležitosti přináší přehled pěti nejnáročnějších silničních úseků v Evropě. Tady jsou!

reklama

Zatímco pro některé řidiče mohou být takové komunikace strašákem, jsou i tací, kteří takové cesty přímo vyhledávají. Ať už patříte k jedné či k druhé skupině, správně vybrané pneumatiky, které jsou kvalitní a odolné, zde oceníte v každém případě.


Přestože se Česká republika zrovna nejlepšími vozovkami pyšnit nemůže, nenajdete v přehledu nejrizikovějších úseků starého kontinentu od Continentalu žádné tuzemské zastoupení. Do tohoto žebříčku nejobávanějších evropských silnic se vešlo celkem pět úseků, které spojují následující jmenovatelé – vysokohorské prostředí, serpentiny, velký sklon a často i velmi úzké pasáže. A které to jsou?

reklama

Průsmyk Stelvio, Itálie

Cesta táhnoucí se italskými Východními Alpami v těsné blízkosti švýcarských hranic dosáhla mezi motoristickými nadšenci významné popularity. Pokud mezi ně patříte i vy, při svižném průjezdu šedesáti ostrými zatáčkami nad hlubokým údolím podle zástupců Continentalu určitě oceníte pneumatiky SportContact 6, které byly vyvinuty za účelem maximální přilnavosti a zachování co největšího požitku z jízdy. Průsmyk je i velmi vyhledávaným motorkářským cílem.


Průsmyk Furka, Švýcarsko

Mezi vyhlášené evropské průsmyky patří i švýcarský Furka Pass, který stoupá až do výšky přesahující 2 400 metrů nad mořem. Vzhledem k této skutečnosti není divu, že Furka po většinu kalendářního roku zůstává pro řidiče kvůli sněhu uzavřena a otevírá se pouze v létě.


Transfagarasan, Rumunsko

Více než 90 kilometrů a nesčetné množství fascinujících výhledů. Přesně taková charakteristika sedí na trasu, která se nachází mezi rumunskými městy Sibiu a Pitești.

reklama

Grossglocknerská silnice, Rakousko

Velmi dobré řidičské schopnosti vyžaduje i zdolání grossglocknerské vysokohorské silnice, která leží v Rakousku a slouží již více než 80 let. Také tady platí, že vás mohou kdykoliv bez ohledu na roční období překvapit doslova pekelné podmínky, které ve spojení s nekonečnými serpentinami dají zabrat i nejzkušenějším řidičům.


Colle del Nivolet, Itálie

Italský průsmyk Colle del Nivolet skýtá především dvě nebezpečí – vozovka je tu na řadě míst velmi úzká, kromě toho často i bez svodidel, takže nejvyšší míra opatrnosti platí jako jasná priorita. Při projíždění místními náročnými zákrutami určitě využijete pneumatiky EcoContact 6 od Continentalu, jejichž konstrukce dle slov výrobce zajišťuje maximální palivovou účinnost a kilometrový výkon, což ocení i vaše peněženka. Tak šťastnou cestu!


Přemýšlíte, kam vyrazit na projížďku? Tipy na nejlepší silnice přináší nová webová aplikace


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru