Menu

Co je nového?

Jak získat nejvýhodnější povinné ručení na auto? Víme to!

Sdílení

Po 12 měsících musí řidiči obnovit své smlouvy o povinném ručení. Mnoho lidí má novoroční předsevzetí změnit společnost nebo koupit nové auto. Bez ohledu na to, co je naplánováno, musíte řádně vyřídit všechny formality. Jak získat nejvýhodnější povinné ručení na auto?

reklama

Co má vliv na cenu povinného ručení?

Povinné ručení poskytuje třetím osobám náhradu škody způsobené řidičem vozidla. Jedná se o škody související nejen s poškozením vozidla, ale také se zdravím zraněných a škodou na jiném majetku.


Výše pojistného pro povinné ručení závisí na stejných faktorech jako v předchozích letech. Společnosti věnují pozornost nejen samotnému vozidlu, ale také minulosti řidiče.

reklama

Mezi kritéria, která mají největší dopad na cenu pojištění odpovědnosti za škodu, patří: věk, zkušenosti a chování řidiče, model, stav a hodnota automobilu a místo bydliště. V případě povinného ručení to jsou zvyky řidiče, způsob používání vozidla, místo parkování atd.

Povinné ručení je povinnou pojistkou, proto jsou jeho podmínky upraveny zákonem. To však neznamená, že stojí všude stejně. Každá společnost má právo navrhnout vlastní sazbu, zejména v případě balíčku s havarijním pojištěním, jehož rozsah se může skutečně lišit. Proto je nezbytné před nákupem porovnat alespoň několik dostupných možností.


Jak nejvýhodněji pořídit povinné ručení?

Mnoho lidí, zejména ze starších generací, stále není přesvědčeno o moderních metodách nákupu pojištění auta. Nevěří online papírování a raději podepisují všechny dokumenty osobně. Bohužel nejen v době pandemie s tím mohou mít potíže. Většina společností nabízí různé metody vzdáleného zákaznického servisu, které podporuje.

Pojišťovny vynakládají veškeré úsilí, aby zajistily, že riziko úniku dat, podvodu nebo jiných hrozeb bude co nejnižší. Není se čeho bát – v pohodlí domova si můžete rychle, pohodlně a naprosto bezpečně koupit potřebnou pojistku.

Navíc ušetříte. Stačí si vybrat z řady pojišťoven s domluvenou nejvyšší možnou slevou. K tomu se vám bude hodit online kalkulačka, která je zdarma.


Jak najít nejlevnější povinné ručení na trhu?

Zajímá vás, jak najít nejlevnější povinné ručení? S pomocí online kalkulačky můžete porovnat dostupné nabídky nejlepších pojišťoven nejrychlejším, nejpohodlnějším a profesionálním způsobem. Na vybraném webu najdete jednoduchý formulář, který vám umožní důkladný průzkum. Po zadání základních údajů o řidiči a automobilu (a výběru příslušných kritérií) algoritmus prohledá dostupné varianty a poté je seřadí od nejlevnějších po nejdražší.

Jednoduchá kalkulačka povinného ručení je schopna vypočítat ceny pojistného přesně stejným způsobem jako zaměstnanci pojišťoven. Za méně než 2 minuty budete mít přístup k interaktivnímu seznamu výhodných nabídek.

Tímto způsobem si můžete navzájem porovnávat různé možnosti, dokud nevyberete nejvýhodnější možnost. Pokud se rozhodnete koupit jednu z nich, k nákupu stačí jen několik kliknutí. Navíc získáte slevu za sjednání online, případně další slevy za sjednání více pojistných produktů najednou.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru