Menu

Co je nového?

Nemáte konzoli? Nevadí! Co nejlepšího si můžete zahrát dnes na počítači?

Sdílení
Foto: EA Games, Steam, Microsoft, Warhorse

Jste ve stresu? Potřebujete si odpočinout od reality nebo práce? Dlouhé letní večery? Odreagujte se při hraní těch nejlepších PC her!

reklama

Ponořte se do světa her, zahrajte si na bohy a tvořte osudy svých postav podle svých představ! Hraní počítačových her patří mezi nejoblíbenější záliby, kterým rádi věnují svůj volný čas děti i dospělí.


Kingdom Come: Deliverance a krásy českého středověku

Nelze začít jinak. Kingdom Come: Deliverence je nádherné historické RPG z dílen českého studia Warhorse. Kouzelné je zejména tím, že se odehrává v roce 1403 v Zemích koruny české a snaží se historické reálie ztvárnit co nejlépe. Ve hře si zahrajete na Jindru, syna kováře, který v průběhu příběhu vstoupí do služeb šlechtice Kobyly a prožívá mnohá dobrodružství.

reklama

I když nás příběh Kingdom Come moc neoslovil, svět je plný zajímavých vedlejších úkolů a jiných aktivit, u kterých s radostí strávíte desítky hodin času.

Zároveň má hra unikátní a zábavný herní systém, zejména mechanika boje zabaví. Nicméně nutno upozornit, že touha být historicky věrohodnou hrou se projevila tak, že Kingdom Come není pro každého. Pokud máte rádi spíše arkádové hry, asi vás hra přes svůj krásný svět a zábavné úkoly moc nenadchne. Bohužel má hra i hodně záporů. Tím hlavním je horší technický stav, ostatně bugy jsou pomalu legendární. Nechytlo nás navíc ani jedno placené DLC. Přesto vám atmosféru Kingdom Come žádná jiná hra nenabídne.


Assassin’s Creed Odyssey a antické Řecko

Snad žádný fanoušek série Assassin’s Creed vám neřekne, že se Odyssey věrně drží předchozích dílů série. Už se totiž nejedná tak úplně o hru o tajném vrahovi, Odyssey má mnohem blíž k akčnímu fantasy RPG. Nicméně to nic nemění na tom, že se jedná o úžasný herní kousek. Odyssey se odehrává v době peloponéské války. Jedná se o jeden z největších antických konfliktů, který bývá občas označován jako řecká světová válka. Utkaly se v něm peloponéský spolek (v čele Sparta) a athénský námořní spolek (v čele Athény). Hra si s tímto obdobím pořádně vyhrála a umožňuje vám vybírat si strany a v průběhu hry je měnit.


Špatná zpráva: Pokud si pamatujete tyto hry, jste už vážně staří!


Důležitá je hlavně rozsáhlá mapa Řecka, která je úkoly zaplněná až k prasknutí. A aby úkoly neomrzely, máte k dispozici zábavné akční herní mechaniky a dokonce možnost navázat romantický vztah. Pokud toužíte po hře ze starověkého Řecka, nešlápnete vedle.

reklama

A Way Out a úžasná kooperace

Občas má člověk chuť zahrát si něco neobvyklého. A Way Out je svým stylem velmi originální a umožňuje začít kooperaci na mnohem vyšší úrovni, než nabízí většina současných her. Hra totiž vypráví příběh dvou mužů, přičemž za každého z mužů hraje jiný hráč. Na jedné obrazovce. Na jednom gauči.

Jak řekli sami vývojáři, hru sice můžete hrát online, ale nejlépe si ji užijete s kamarádem na gauči.

Originální je v tom, že obrazovka je vždy rozdělená (i při cut-scénách), a to i ve chvíli, kdy hrajete online. Neustále tedy vidíte, co dělá druhý hráč, ale to nemusí vůbec rušit vaší aktivitu. Naopak často po vás hra vyžaduje, aby každý z hráčů dělal něco jiného a souhra činností zaručuje úspěch. Obrazovka se pak dělí a mění podle toho, kdo má zrovna důležitější složku příběhu.


Nelze dost dobře vysvětlit, o čem A Way Out je, to se musí zažít. V mnoha ohledech se totiž o dobrou hru nejedná, ale právě kooperace dělá ze hry jedinečný zážitek. Pomáhá také výborná kvalita postav a dialogů, skvělý soundtrack a originální filmové pojetí.


Shadow of the Tomb Raider a napínavé dobrodružství

„Indiana Jones v sukni“ je stále velmi populární a není se čemu divit. Lara Croft má prostě charisma a každé její dobrodružství je plné akce a dokonce nás i něco málo naučí o historii. Letošní Lara se podívala do Mexika a znovu se utkala s organizací Trinity.

reklama

Jedná se o nejdospělejší díl novodobé série, ale také o nejpomalejší, čímž vzdává hold původní hratelnosti.

Můžete hře vytknout, že se oproti předchozím dílům série (samozřejmě myšleno Tomb Raidera od Crystal Dynamics) moc nezměnilo. To však nemění nic na tom, že se jedná o skvělé dobrodružství, které láká především nádherným prostředím a bohatým historickým podtextem. A nechybí ani nějaké to fantasy a tajemno.


Nutno ještě upozornit, že hra navazuje na předchozí díly. Nejlepší volbou je tedy si koupit Tomb Raider z roku 2013, pokud jste ho ještě nehráli. Ostatně dle mého názoru je tento díl z novějších Tomb Raiderů nejpovedenější.

reklama

Forza Horizon 4 a zábavné závody

Pokud závodním hrám přímo nefandíte, ale i tak se rádi tu a tam projedete v pořádných autech, možná už jste zkusili dřívější díly série Forza Horizon. Ze závodních her má asi nejsilnější moc přitáhnout a zabavit hráče, kteří jinak závodní hry až zas tolik neprožívají. Forza Horizon se totiž díky spíše arkádovému pojetí dobře hraje a díky detailně propracované grafice skvěle vypadá. Navíc se odehrává ve velmi pestrém otevřeném světě. Není proto divu, že hra získává tak vysoká hodnocení.

Nová Forza Horizon 4 není v ničem vyloženě revoluční, jen opět výrazně vylepšuje osvědčený herní model. Hlavní novinkou je změna prostředí, z Austrálie se dostáváme do Velké Británie.

Další významnější změnou jsou roční období, takže ve hře prožíváte jaro, léto, podzim i zimu, což mění pocit z celého herního světa. Hratelnost je však stále skvělá!


Jak šel čas s Need for SpeedI když v herním principu není od předchozího dílu nic vyloženě nového, ve výsledku to nevadí. Forza Horizon 4 je protkaná vedlejšími aktivitami a hratelnost je tak zábavná, že se s radostí vrhnete do všeho, co hra nabízí. Vše pak podtrhuje překrásná grafika. Bez přehánění je to jedna z nejhezčích her posledních let. 

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru