Menu

Co je nového?

Nezvládáte suchý únor? Tyhle argumenty vám pomohou vydržet!

Sdílení
Foto: Depositphotos, Pexels

Hecli jste se s kamarády a rozhodli se držet suchý únor? Jenže co když už po pár dnech máte v puse jako na Sahaře a představa, že máte v pátek večer zamířit do baru a zůstat tam jen na limonádě, se pro vás stává noční můrou?

reklama


Ostatní drží, tak musíte taky, přece nebudete jediný ubožák, který nemá silnou vůli. Navíc je to zdravé, tělu to určitě prospěje. Říká se. Snažíte se sami sebe utlouct těmito argumenty, ale nějak přestávají fungovat? Máme pár dalších, která vám snad pomohou vytrvat.


Peníze, které ušetříte

Kdo z nás nemá občas hluboko do kapsy? Jen si představte takovou běžnou páteční útratu. Pět šest piv, dobrá večeře, protože pod pivo to chce něco mastného, taky proběhlo kolečko panáků, nebo vlastně tři, povzbuzen alkoholem jste si neodpustil trochu flirtování se servírkou, což se neobešlo bez okázalého dýška. No a přece nepojedete domů sockou, takže navíc ještě útrata za taxík…

reklama


Ráno bez kocoviny

Pokud „na jedno“ vyrážíte i vícekrát během týdne a ráno běžně začínáte kafem a růžovou pilulkou, může být probuzení bez bolehlavu příjemnou změnou. A co teprve o víkendu.

Jestliže neprospíte v sobotu půl dne a zbytek nestrávíte v krutých bolestech a útlumu, máte k dobru celý den, který se můžete věnovat milejším činnostem, než je vyspávání opice.


Obdivuhodná paměť

Stačí pár dní střízlivění a zjistíte, že na vás ve skutečnosti nezaútočila předčasná senilita, jen váš mozek potřeboval malinký restart. A když si místo piva dáte sem tam šálek zeleného čaje nebo horkou čokoládu, které mají pro mozek naopak stimulující účinky, bude to na paměť mít vliv přímo blahodárný.


Domácí pohoda už je skoro na dosah

Alkohol vlévá nejen teplo do žil, ale vkládá i ostrá slova do úst. Určitě i vy jste už párkrát řekli pod vlivem víc, než by bylo záhodno a za střízliva pak sypali omluvy a sliby.

Zejména v partnerských vztazích umí popíjení rozdmýchat nejednu hádku.

Takže nejen, že teď z úst nevypustíte nic, co vědomě nechcete, ale ještě můžete promyslet, jak si rozhádanou přítelkyni udobřit. Máte na to mimochodem i spoustu času místo všech těch večerů, které byste jinak „promarnili“ v hospodě.


Nikoho jste dlouho nevyřval

Jestliže vás alkohol umí rozdovádět ještě o trochu víc, máte jistotu, že tento měsíc si nekoledujete ani o pár facek, ani o flastr od policajtů. A jestli jsou vztahy s kamarády kvůli vašim věčným opileckým scénám na bodu mrazu, je na čase je rozdmýchat, přihodit omluvu a vytáhnout je – pro změnu třeba na kafe. Místo pivního maratonu až do bezvědomí se tak po dlouhé i době možná dozvíte, jak se jim doopravdy daří.


Žádné trapné fotky na fejsu

V čase sociálních sítí nás ráno umí potrápit nejen kocovina a výčitky svědomí, ale i nelichotivé momentky vaší divoké jízdy na facebooku. Důkazy vašeho nočního řádění polechtají bránice zlomyslných kamarádů, ale mohou vám zavařit třeba i u personalistů, pokud hledáte lepší práci.Vypadáte sakra dobře

Dvě promile na žíle z vás ve vaší hlavě udělají lva salónů, vzhledem ale druhé spíše vylekáte. Nejde přitom jen o krvavě rudé oči, strhané rysy, odér dechu a umolousané oblečení. Častá a dlouhodobá konzumace alkoholu vám bere jiskru a na vzhledu se nemilosrdně podepíše. Abstinence dokáže zázraky: vaše pleť změní barvu z popelavě šedé na zdravě růžovou, tvář nebude tak oteklá a možná začne splaskávat i nežádoucí pivní pupík.

reklama

Držíte suchý únor? Podělte se o vaše zkušenosti v diskuzi!

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru