Menu

Co je nového?

Důsledná ochrana dat by měla být prioritou pro korporaci i malou firmičku. A jak jste na tom vy?

Sdílení

Většina moderních firem stojí a také padá na informacích. Data mají cenu zlata a jejich ztráta či odcizení může společnost položit na lopatky. Přístup k jejich ochraně se přitom diametrálně liší – větší organizace spoléhají na know-how svých IT administrátorů, menší subjekty mnohdy pouze na intuici a štěstí.

reklama

Investujte do prevence kybernetických útoků

Podle statistik to vypadá, že v digitálním prostředí hrozí mnohem větší rizika než na ulici. Je to k nevíře, ale každých 24 hodin na světě proběhne přes 700 milionů hackerských útoků a v České republice eviduje narušení IT systému každá druhá firma s méně než 500 zaměstnanci. Není přitom žádným tajemstvím, že účinná ochrana stojí mnohem méně než náprava škod. Neváhejte proto s investicí do komplexního řešení, které bude nepřetržitě monitorovat celou firemní infrastrukturu.


Samotný antivirus však obvykle nestačí, velkou hrozbu představují škodlivé aplikace (malware), které jsou mnohdy součástí dokumentů, šíří se prostřednictvím e-mailové korespondence a zaměstnanci si je mohou donést do práce na přenosných úložištích.

reklama

Kromě antiviru by proto ve firmě neměl chybět kvalitní firewall nové generace a zálohovací server pro případ, že by se nebezpečný program do sítě přece jen dostal.

Ochrana dat je základ

Riziko představují také zaměstnanci

Ke ztrátě či odcizení dat velmi často dochází i zevnitř. Na vině je lidský faktor, který svou nepozorností umožní přístup nepovolaným osobám, případně data přenáší z firemní budovy (obvykle ve svém notebooku nebo na přenosném úložišti). Specifickou sortu představují zhrzení bývalí zaměstnanci, jejichž přístupy do systému administrátor zapomene deaktivovat. Případů, kdy si z firmy odnesou jako „suvenýr“ i cenné informace o klientech a zakázkách, je nespočet.


Jak něčemu takovému úspěšně přecházet? Přečtěte si, co je to identity management neboli správa identit a implementujte do firemní infrastruktury identity manager. Rozumnou volbou je například český IdM systém CzechIdM.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru