Menu

Co je nového?

Od čísla 68 k Babišovi: Fenomén Jágr ztrácí posvátnost

Sdílení
Foto: Youtube

Jaromír Jágr, to je v České republice v podstatě svaté jméno. Hokejový génius. Bůh, se kterým jsme vyhráli Nagano. A taky člověk, který na svém dresu nosí číslo 68 – pro připomínku sovětské okupace Československa. Jeho rodina byla před rokem 1989 perzekuovaná. O to více fascinující jsou Jágrovy inklinace v posledních letech.


Jaromír Jágr sice vždy tvrdil, že vlastně žádnou stranu otevřeně nepodporuje, ale kolem politiků se motá hodně dlouho. Patřil kdysi k jedněm z největších sponzorů ODS, jeho dary bývaly ročně v milionech korun.


Nechal se také vyfotit v letech 2004 či 2008 na billboardy a podporoval občanské demokraty. Zastupitelé Kladna právě přes ODS pak podporovali tamní hokejový klub (ten Jágr vlastní a jeho otec tam býval šéfem) a platili provoz stadionu. Kraj (za vedení ODS a pak ČSSD) slíbil také postavit novou halu, což se ale nestalo.

Zda Jágr podporoval občanské demokraty zcela nezištně, nebo za to pak vždy očekával veřejné peníze pro svůj klub, na to ať si odpoví hokejista sám. Když ale něco vypadá jako kachna, lítá jako kachna, chodí jako kachna a kváká jako kachna, tak je to s největší pravděpodobností kachna.

Jaromír Jágr se také stal tváří reklamy Andreje Babiše. Ten v roce 2013 kandidoval do poslanecké sněmovny a měl v té chvíli jednu velkou výhodu: Kromě času vyměřeného kandidátům v televizi běžela reklama na jeho Vodňanské kuře. Vystupovali v ní on i legendární hokejista, a tak se Jágr stal symbolem jednoho z prvních flagrantních porušení pravidel českým premiérem.Jágr později například zajel na Čapí hnízdo spolu se svou přítelkyní Veronikou Kopřivovou, už předtím navštívil mítink hnutí ANO v Ostravě. No prostě podpora, jak má být.


A pak je tu druhé jméno – Miloš Zeman. Jágr navštívil jeho oslavu narozenin nebo třeba akci v Lánech, které se zúčastnila zástupkyně Číny. A do této země teď Jágr se Zemanem také letěl.

Sečteno a podtrženo: Člověk, který mnohokrát hovořil o okupaci a o zlu předchozího režimu, podporuje agenta StB, prominenta tohoto režimu, a také vrchního českého agenta Ruska a Číny, největších totalitních mocností.

Je jen těžko odhadnutelné, proč Jágr takovou věc dělá. Kvůli penězům asi ne. Důvody jsou ale vlastně úplně marginální, protože pohled to bude pořád stejně smutný.


McGregor překvapil celý svět! Oznámil konec s MMA


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru