Menu

Co je nového?

Oslavy svatého Patrika se blíží! Víme, kam vyrazit

Sdílení

Svátek svatého Patrika se bude i letos slavit nejenom v hlavním městě, ale i na mnoha místech v celé zemi. Praha však bude centrem oslav, vedle průvodu ulicemi metropole v úterý 17. března bude probíhat až do neděle tzv. Tour svatého Patrika, která vyvrcholí v sobotu 21. března v klubu MeetFactory. Víme, co byste si neměli nechat ujít!

reklama

Těšit se můžeme opět na několikadenní propojení české scény s irskými kulturními hodnotami a typickými formami umění.  Prim budou hrát živá i elektronická hudba, různorodá kulturní vystoupení, workshopy, ale také irská gastronomie v čele s celosvětově nejprodávanější irskou whiskey Jameson. Program začne již v pátek 13. března v restauracích a barech po celých Čechách a Moravě.

V úterý 17. března pak Tour svatého Patrika vypukne naplno průvodem v hlavním městě. Výchozím bodem bude Hybernská ulice, odkud se okolo 15. hodiny vydá zelený průvod Irů žijících v ČR, jejich kamarádů a dalších příznivců, do pražských ulic.

Zúčastnit se jej však může každý. Buď se k průvodu připojit nebo si v ulicích Prahy 1 prohlédnout různorodou směs irských převleků a masek doplněnou o typický hudební doprovod. Kampus Hybernská bude odpoledne a večer hostit také další program v čele s divadlem a živou muzikou.

reklama


Na večer 17. března je připraven bohatý kytarový program také do klubu Rock Café na Národní třídě. Hlavními hosty budou slovinští Happy Ol McWeasel, představitelé tzv. celtic punku, kteří přijíždějí do ČR vůbec poprvé. Sekundovat jim bude českobudějovická punková parta Pirates of the Pubs, která nedávno vydala nové album Still on the Road a také rezidentní umělec irských oslav v Praze, Travis O Neill. Kromě muziky se návštěvníci mohou těšit také na Underground Comedy Praha. Vstupenky budou k dostání na místě.


Další program v různých částech Prahy se chystá také na středu a čtvrtek. Kdo bude chtít potěšit své chuťové pohárky a žaludek, může se od úterý až do neděle zastavit v bistrech Fresh Society Sandwich #12 Jiřího z Poděbrad a Fresh Society Tusarova 58, kde budou k ochutnání různé irské gastronomické lahůdky.


Oslavy pak vyvrcholí o víkendu. Nejbohatší program a také zázemí s největší kapacitou se chystá v MeetFactory na Smíchově. V pátek 20. března si přijdou na své milovníci rapu a hip-hopu, na pódiu se v rámci TG Festu představí například Black Angelika, Maniak, The Low-DeadIronKap a další. Vstupenky za 450 Kč jsou již nyní k dostání na GoOut.


Ústřice k snídani? V Irsku bez problému!Na letošním sobotním programu se podílejí pořadatelé prestižního festivalu Mighty Sounds. V MeetFactory se můžete těšit na kytary a různé odnože rockové muziky, a to hned na dvou pódiích. 21. března v tomto populárním kulturním centru na Praze 5 nebude chybět irský bard žijící v Praze, Travis O Neill se svou kapelou Pipes and Pints.Hlavními zahraničními hosty pak budou australští zástupci celtic punk roku The Rumjacks a italští reprezentanti irish folk & punku The Rumpled. Doplní je neméně populární české kapely totožných či příbuzných stylů včetně funku Cheers!, Queens of EverythingPrague Street Band, které doplní několik DJs. Vstupenky za 550 Kč jsou již nyní k dostání na GoOut.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru