Menu

Co je nového?

Jak správně pečovat o koženou peněženku a jak ji případně vyčistit od menších či větších nehod

Sdílení
Foto: Pexels

Pokud jste se rozhodli zainvestovat do pořádné kožené peněženky, která vydrží léta a bude vám dělat věrnou společnici, je důležité o ni také pečovat a ochránit v případě znečištění. Níže najdete několik tipů, které kožená peněženka i její majitel určitě ocení.

reklama

Jak poznat kvalitní koženou peněženku?

Jak poznat, že vybíráte koženou peněženku namísto koženky? V první řadě, když kupujete kůži, výrobce se s tím vždycky rád pochlubí. Takže nemusíte ani tak pátrat, sám výrobce to většinou řekne. Ale i okem a na dotek poznáte rozdíl. Pravá kůže je příjemná, prsty po ní budou jen klouzat a užívat si hladký povrch. Umělá kůže je také hladká, ale není už tolik příjemná.

Rozdíl je poznatelný i pohledem, kdy v pravé kůži jsou viditelné póry a vrásky. Ty lze najít i v dobře udělané umělé kůži, tam ale budou rozvrstvené pravidelně, na rozdíl od té pravé kůže, kde je jejich rozmístění nahodilé. 

„Pomůže i test s vodou. Pravá kůže trochu vody vsákne, kdežto po umělé kůži všechna voda steče, jako po plastu. Je jasné, že investice do pravé kůže může být o něco větší, ale pokud o svou koženou peněženku budete dobře pečovat, bude vám věrně sloužit mnoho let,“ říká Barbora Bejrová ze společnosti Vuch.

reklama

Kožená peněženka

Jak se tedy o koženou peněženku starat?

Peněženku je ideální čistit pravidelně, ne pouze v případě, když je špinavá. Na ošetření kůže se prodává několik přípravků, které nanesete na bavlněný hadřík, a tím svou koženou krásku můžete pravidelně čistit. Zabráníte tím ucpání pórů, které by se mohly zanést a čistění by pak bylo mnohem náročnější.

Většina z nás používá určitě na svůj obličej krémy. To samé ocení i naše peněženka. Nebojte se natřít svou koženou peněženku ani kvalitním krémem na kůži, který jí zajistí pružnost a díky tomu peněženka nepopraská a snadno se tak rozleští i drobné škrábance třeba od klíčů. Stejně tak se nebojte svou koženou peněženku naimpregnovat, ochráníte ji tak před vnějšími vlivy, které by ji mohly poškodit.

Peněženka

Nevíte si rady, čím vyčistit koženou peněženku?

„I přes pravidelné ošetřování krémy či impregnací se může stát nehoda a svou peněženku si zašpiníte. I zde se najde řešení. Na menší nečistoty stačí vlažná voda a bavlněný hadřík. Stala-li se větší nehoda a peněženka to schytala od oleje nebo barvy? Pak není čas ztrácet čas a čím dříve zasáhnete, tím větší šanci má peněženka na přežití. Sáhněte po přípravku, který obsahuje lanolín nebo včelí vosk. Po každém čistění ale dejte své peněžence trochu lásky a opět se vraťte k bodu o péči. Peněženka to ocení a bude za to věrně sloužit déle,“ doporučuje Barbora Bejrová.


Komentáře (5)

 • Kateřina

  5. 10. 2023 - 14:14

  O peněženku musíme umět pečovat podobně jako se snažíme nejlépe nakládat s našimi penězi. Proto je za mě nejdůležitější si najít nějaké vhodné investiční portfolio a do něho pravidelně odkládat část příjmů. Jakmile si vybudujete návyk, tak nad tímto systémem zvítězíte,

  Odpovědět
  • Věra

   29. 10. 2023 - 22:27

   Máte pravdu určitě, ale kdo a kde má ty peníze na ty investice brát? Já jsem ráda že vyžiju s tím co mně zbyde z výplaty, nemám ani moc přostředků navíc. Navíc kdybych je měla tak hned něco koupím dětem.

   Odpovědět
   • Míša

    29. 10. 2023 - 22:28

    Pokud se o svou peněženku, Kateřino, tak pěkně staráte, pak mě teda řekněte kam ty peníze vlastně dáváte? Máte něco na spořících účtech nebo do tak nízkého rizika ani nechodíte?

    Odpovědět
  • kateřina1

   29. 10. 2023 - 22:30

   Dělám si starost o to aby se někteří lidé kteří třeba investují do půjček pomocí julu .cz někdy nezbláznili a nedali do investice více peněz než si reálně mohou dovolit. Je to taková zlatá klec, jen co je pravda.

   Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru