Menu

Co je nového?

Počítačová hra Star Wars: Knights of the Old Republic se dočká filmového zpracování

Sdílení
Foto: BioWare

Je obecně známo, že společnost Disney má s Hvězdnými válkami velké plány. Chystá několik seriálů i minimálně dvě další trilogie, jednu pod vedením Riana Johnsona (Poslední z Jediů), o další se mají postarat David Benioff a D.B. Weiss (Hra o trůny). Pro hráče asi nejzajímavější je ale nová zpráva, podle které se pracuje na filmu podle legendárního RPG hry Knights of the Old Republic.


Už nějakou dobu po internetu koluje šuškanda, že bychom se měli dočkat oživení kultovního RPG Star Wars: Knights of the Old Republic a ačkoliv to zatím vypadá na plané sny, značka by se mohla podívat do trochu jiné sféry. Buzzfeed informuje, že bychom se dost možná mohli dočkat rovnou filmové adaptace skvělé série.

Tři zdroje prozradily serveru Buzzfeed, že scénář k filmu už je skoro hotový – a že by teoreticky mohlo jít pouze o první díl potenciální trilogie.

Scenáristkou je Laeta Kalogridis, díky jejímž scénářům vznikly filmy jako Alexandr Veliký, Terminator Genisys nebo Alita: Bojový Anděl.To by nahrávalo do karet i nedávné zmínce o značce z úst šéfky Lucasfilmu, Kathleen Kennedy, která v rozhovoru pro MTV poznamenala, že “mluví o Knights of the Old Republic takřka neustále”.


Clooney se po 20 letech vrací k televizi! Natočil seriál podle knižní klasiky inspirované Švejkem


Také dodala, že v tuto chvíli zkouší všechno možné a nemají nic pevně dáno. S filmem Solo zkoušel vydavatel dva filmy z univerza Hvězdných válek v jednom roce a všechno je tedy víceméně možné. Záleží pouze na tom, co by fanoušci chtěli a zda by se do týmu přidali schopní lidé, kteří by herní legendu dokázali rozumně převést i do filmového průmyslu. Nezbývá, než si počkat.

Dokončení scénáře samozřejmě neznamená, že se filmu někdy dočkáme – pořád ještě může narazit na produkční problémy, nedostatek zdrojů, nebo se zkrátka scénář odpovědným lidem na vrcholu exekutivní pyramidy nebude zamlouvat.

Ale pokud jste někdy chtěli vidět Revana, Malaka a Bastilu na stříbrném plátně, rozhodně máte důvod k optimismu.Důvod k tomu zavdává i samotná prezidentka Lucasfilmu, Kathleen Kennedy. Ohledně filmu Knights of the Old Republic v dubnu prohlásila: „Ano, něco připravujeme, ale v současné době vůbec nemám tušení, jak to dopadne.“


Joker nebo Darth Vader? Který záporák je ten nejlepší?


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru