Menu

Co je nového?

Policisté nafasovali nová BMW! Každé vyjde na 3,5 milionu

Sdílení
Foto: Policie ČR

Policisté mají nové hračky! Hybridní BMW 745 Le budou sloužit v deseti krajích České republiky, zejména na dálnicích a rychlostních komunikacích.


Nová nadupaná BMW se tak stanou výraznou pomocí pro dopravní policisty, kteří dohlíží na bezpečnost a plynulost silničního provozu. Kromě vysokého výkonu a vysoké maximální rychlosti se díky hybridnímu pohonu jedná i o vozy šetrné k životnímu prostředí.

„Zapůjčená vozidla představují další možnost ke zlepšení akceschopnosti Policie ČR a zapadají do celkového rámce obměny vozového parku,” sdělil tiskový mluvčí Policejního prezidia David Schön.

Vozidla bezplatně zapůjčuje firma Stratos Auto z Hradce Králové. Každé z nich přitom vyjde zhruba na 3,5 milionu korun. V rámci zapůjčení zajišťuje firma také speciální školení pro celkem třicet policistů, kteří budou vozidla ve službě řídit a pomáhat tak ke zlepšení chování řidičů v silničním provozu.Slavnostního předání prvních tří vozů se v Pardubicích zúčastnil policejní prezident Jan Švejdar, jednatel společnosti Stratos Auto Martin Strakoš a zástupkyně BMW Česká republika Jana Dvořáková.


BMW 745 Le kombinuje zážehový přeplňovaný šestiválec o objemu tři litry s elektromotorem. Kombinovaný výkon činí až 290 kW, tedy 394 koní. Čistě na elektřinu ujede zhruba 50 kilometrů. Z nuly na 100 km/h zrychlí nové policejní BMW za 5,1 sekundy, maximální rychlost je pak omezena na 250 km/h.V první vlně bude zapůjčeno pět vozidel na šest měsíců, po jejich navrácení obdrží policisté dalších pět vozů za stejných podmínek. Celkem tedy bude během příštích dvanácti měsíců sloužit deset moderních vozidel a řidiči je budou potkávat na území celé České republiky. Tak bacha na ně!


Na dálnici se objeví nové značky, na rozdíl od spousty jiných ale mají smysl


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru