Menu

Co je nového?

Čeští policisté se zase mají! Převzali nové terénní Land Cruisery

Sdílení
Foto: Toyota

Policie České republiky převzala v Průhonicích prvních 12 terénních vozů Land Cruiser. Budou sloužit v příhraničních oblastech po celé republice pro potřeby Cizinecké policie. Na základě výběrového řízení si policie postupně převezme dalších 38 vozů z celkových 50 modelů značky Toyota.


Celkem 28 policejních Land Cruiserů v matně zelené barvě bude pomáhat při náročné službě Cizinecké policii. Model Toyota Land Cruiser je jeden z posledních opravdových off-roadů a dokáže tak policejní hlídky dostat bezpečně do míst, kam při službě potřebují, včetně odlehlých horských oblastí.

„Je pro nás ctí, že Policie ČR vyhodnotila náš model jako nejlepší nabídku v kombinaci cena a užitné vlastnosti. Jsme rádi, že Policie ČR je vybavena odpovídající technikou, kterou si k výkonu své náročné služby opravdu zaslouží,“ řekl u příležitosti předání vozů generální ředitel Toyota a Lexus pro ČR Martin Peleška.

Land Cruiser představuje více než 65letou tradici, spojující vysokou spolehlivost i v těch nejnáročnějších terénech, s příkladným stylem a nejmodernějšími technologiemi. Základem je úsporný dieselový agregát o objemu 2,8 litru a výkonu 177 koní ve spojení s šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a stálým pohonem 4×4.


Land Cruisery pro českou policii

Řada vozů Toyota, převážně s hybridním pohonem, jezdí například také ve službách městské policie několika českých měst. K jejich pořízení je podle zástupců Toyoty vedle úspor za provoz motivuje i dotační program ministerstva životního prostředí.


Jak předání nových teréňáků v Průhonicích vypadalo se můžete podívat v naší galerii:


Policisté nafasovali nová BMW! Každé vyjde na 3,5 milionu


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru