Menu

Co je nového?

Taky vás nebaví pořád prát? Pusťte si místo toho seriál!

Sdílení
Foto: Shutterstock

Už vás někdy napadlo, že chuchvalce, které na vás občas vypadnou ze sušičky, jsou drobné textilní nitky pocházející z vašeho oblečení? A o další vás připraví pračka.  Čím méně se pere, tím déle vaše oblíbené kousky vydrží. Chraňte je tím, že se budete místo praní věnovat něčemu zábavnějšímu. Máme pro vás tabulku, kterou si můžete vyvěsit nad koš se špinavým prádlem. Berte ji ale s rezervou. Rozhodující je samozřejmě neúprosná pachová zkouška…

reklama

Spodní prádlo a ponožky – jednou a dost

Tohle je bez debaty. Zásuvka by měla být tak plná, abyste měli na každý den čistý pár ponožek a spodní prádlo. Když vám dojde zásoba a nemáte čas spouštět pračku, alespoň si je přeperte v ruce. Správný muž by měl prostě vyrážet do světa každý den v čistém…


Trička a oblečení na cvičení – jednou a dost 

Pot sám o sobě není cítit. Když na sobě ale máte oblečení, dostává se do oděvu, dochází k rozkladu bakterií a složek potu, a tím vzniká nepříjemný zápach. Trička, která jsou v těsném kontaktu s kůží a samozřejmě oblečení na cvičení, oblékejte jen jednou. Pak už patří do pračky.

reklama

Džíny – šest nošení / šest měsíců 

Záleží na tom, jestli jsou džíny cítit. Pokud ne, klidně je noste měsíce bez vyprání. Přijde vám to divné? Je to vědecky podložené!  Podle výzkumů se v látce nashromáždí stejný počet bakterií za 15 jako za 300 nošení. Viditelné skvrny stačí vyčistit a jede se dál.


Košile a svetry – jedno až tři nošení

Rozhodující je, jak těsně přiléhají k tělu, jak dlouho je máte na sobě a taky v jakém počasí. Když si svléknete košili nebo svetr, přičichněte k podpaždí. To rozhodne. Když není cítit výrazný zápach, pověste je na ramínko nebo přehoďte přes židli a nechte jen vyvětrat.


Praní má svá pravidla

Plátěné kalhoty a šortky – dvě až čtyři nošení 

Na klasických kalhotách je špína viditelnější než na džínách a taky se snadněji propotí, proto je třeba prát je častěji.


Pyžamo – jedno až tři nošení

Pyžama perte podle toho, jak moc se potíte. Ale mějte na paměti, že se potíte určitě víc, než si myslíte. V průměru padne za noc půl litru až litr potu. Takže perte raději častěji.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru