Menu

Co je nového?

Přítelkyně na míru aneb láska přes internet: Realita, nebo fikce?

Sdílení
Foto: Shutterstock

Zatímco v dobách minulých patřilo seznamování na internetu spíše mezi výjimky, dnes je tomu zcela jinak. Za úspěchem seznamek a seznamovacích aplikací stojí mimo jiné velký rozmach sociálních sítí, ale také fakt, že mnoho lidí pracuje do pozdních večerních hodin a na seznamování naživo už jim zkrátka nezbývá čas.

reklama

Díky internetu a mobilním aplikacím dnes můžeme sedět v křesle, popíjet kávu a pohodlně si přitom nakoupit jakékoliv zboží, zaplatit účty a třeba také najít lásku na celý život. Postup při hledání dívky snů je v podstatě stejný jako třeba při nákupu ledničky. Stačí zadat určité parametry: stáří, vzhled, vlastnosti a láska je tu. Pro nezadané se toto řešení nabízí jako ideální, ale všechno má svá pro a proti. Jaká jsou tedy úskalí seznamovacích stránek?


Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Každý jistě zná příběh prince, který si má vybrat nevěstu z dvanácti panen. Dvanáct obrazů, dvanáct tváří. Představte si, že by tatíček král nevedl svého syna do černé věže, ale posadil by ho před monitor a řekl mu, ať si svou budoucí choť vybere na internetu. Milý princ by u svého počítače seděl pravděpodobně ještě dnes. Usmívalo by se na něho několik stovek, možná tisíců dívek, blondýnky, brunetky, štíhlé i silnější, mladší i starší…

reklama

To, co se zpočátku jeví jako výhoda, může přinést i kupu problémů.

Jeden muž, říkejme mu třeba Jirka, měl inzerát na nejmenované internetové seznamce více než pět let. Za tu dobu vystřídal takové množství dívek, že je už ani on sám nedokázal spočítat. Pocit, že by se mohla na seznamce objevit nějaká nová dívka, která bude ještě hezčí a lepší než ty předešlé, ho nutil neustále hledat dál. A ačkoliv je to velmi hezký a milý člověk, je dodnes sám. Stal se z něho profesionální lovec. Zkrátka méně někdy znamená více a strach, že přijdete o něco úžasného vás může nakonec zcela svázat a učinit vás na objevování a seznamování závislým.


Pravda, nebo lež?

Další nepříjemné překvapení může přinést také to, že není zaručena autenticita údajů, které o sobě uživatel uvádí. Chatujete si s dívkou, která je téměř dokonalou kopií Angeliny Jolie, jste do ní téměř zamilován a netušíte, že jste se stal obětí žertu svých kolegů z kanceláře.

Nezarazilo vás někdy, že drtivou většinu profilů tvoří nekuřáci, abstinenti, sportovci, lidé tolerantní a se spoustou zajímavých koníčků? Rozvedení jsou ne vlastní vinou, samota je trápí, protože jim jejich ex partneři ublížili. Chybu vždy udělali ti druzí a oni mají pouze smůlu.

Nikdy vlastně nevíte, s kým právě komunikujete a to se může stát nebezpečím pro důvěřivé osoby, zvláště náctileté.


Seznamování s cizími ženami nebylo nikdy jednodušší

Není všechno zlato, co se třpytí

Dejme tomu, že se vám líbí štíhlé, modrooké brunetky, které milují jízdu na kolečkových bruslích. A dejme tomu, že se jedna taková právě objevila na webu či v aplikaci a hledá svou drahou polovičku. Dáte si s ní sraz, vše probíhá tak, jak má. Může se stát, že potkáte skutečně svou velkou lásku. Ale může se také stát, že ačkoliv sedíte u skleničky vína s krásnou a milou dívkou, bude vám něco chybět. A to něco je ona pověstná jiskra, která prostě nepřeskočila. V tu samou chvíli se u baru objeví dívka, kterou byste na monitoru nejspíše přehlédli. Není absolutně váš typ, nesplňuje zadané parametry. Ale podívá se na vás a vy víte, že s touhle by to prostě šlo.

Žádné brouzdání po virtuálních místnostech a žádná dvojrozměrná kráska vám totiž nenahradí skutečné setkání dvou lidí. Nepostřehnete její gesta, vůni či smích. Zamilování nesouvisí s tím, kolik kolonek si u svého partnera či partnerky můžete odškrtnout, ale s něčím, co se nejspíš ani nedá pojmenovat.

Nic však není černobílé a přes všechna úskalí nám seznamky a seznamovací aplikace poskytují celou řadu výhod. Každý známe ze svého okolí nějaké ty šťastné manželské páry, které nesvedla dohromady náhoda, ale internet. Ano, může nám přinést mnoho dobrého. Musíme jen dbát na to, aby nás virtuální komunita zcela nepohltila a aby se nám naše online vztahy nestaly bližší než ty skutečné. Tak hodně štěstí při seznamování!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru