Menu

Co je nového?

V Karlových Varech vznikne první servis na vodíkové vozy

Sdílení
Foto: Toyota

Karlovarský autorizovaný partner Toyoty Auto Eder dokončuje první tuzemskou specializovanou servisní dílnu pro vodíkové vozy. Nový servis cílí na tzv. stupeň Alfa, což je nejvyšší možná úroveň servisního zázemí, která umožní komplexní servisní opravy modelu Mirai, včetně zásahů do systému palivových článků vozidla.

reklama

„V praxi to znamená, že Auto Eder bude moci jako první servis Toyoty v ČR provádět veškeré opravy vodíkového modelu Mirai,“ říká Jan Eder, ředitel karlovarského prodejního zastoupení. Po otevření první vodíkové čerpací stanice v Česku Toyota počítá s nárůstem prodejů modelu Mirai.

V rámci úprav zázemí pro servis vodíkových vozů, investuje dlouholetý partner Toyoty do nových prostor pro servis, karosárny a lakovny, nového dílenského vybavení, a také zcela nové dílny pro přestavby vozidel.

Auto Eder se dlouhodobě specializuje na speciální přestavby vozů Toyota například pro potřeby záchranných složek.

reklama

Pohon na vodík

Příležitost vydat se do Karlových Varů budou mít fanoušci značky již tento víkend, kdy se do Karlových Varů přesouvá celorepubliková roadshow Toyoty Beyond Zero. Vedle dalších nízkoemisních novinek si budou moci prohlédnout, případně vyzkoušet právě i druhou generaci vodíkového vozu Mirai. K vidění budou i modely Corolla Cross (zcela nový hybrid 5. generace), RAV4 plug-in hybrid nebo bateriový elektromobil Toyota bZ4X.


One comment

  • Eliška

    10. 10. 2022 - 19:16

    Tak to si teda místní zase trochu polepší. Snad vzniknou nová pracovní místa, zvláště v tom kraji je to potřeba. Jen teda je trochu škoda, že nevzniká továrna třeba na české populární vozy značky Škoda. Vyrábět a prodávat díly Škoda by totiž dávalo ekonomicky v této zemi smysl neustále.

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru