Menu

Co je nového?

První společná dovolená? Tohle ji spolehlivě pokazí

Sdílení
Foto: Depositphotos

Říká se, že dovolená je jednou z věcí, která dokáže vztah pořádně prověřit. Jak se místo odpočinkové idylky může týden volna změnit v pořádné peklo?

reklama

Vyrážíte-li na dovolenou ve dvou poprvé, nejspíš se dočkáte situací, kdy bude třeba najít společný kompromis, možná se neobejdete ani bez hádek. I ty vás mohou posunout dál, ale taky změnit plánované chvíle volna v nezapomenutelnou hrůzu.


Vy plánujete památky, ona opalovačku na pláži

Pokud jste si před samotnou dovolenou zapomněli ujasnit, co bude její náplní a co od ní očekáváte, může z toho být pěkně dusno. Pokud se přítelkyně chce válet a vy něco vidět, domluvte se, že zařadíte od každého trochu, případně si naplánujete i některý den po svém a každý zvlášť a večer si vylíčíte navzájem své dojmy. Možná svůj protějšek přeci jen nalákáte k akci, nebo si naopak budete chtít chvíli vychutnat relax na lehátku a nový zážitek vás příjemně překvapí.

reklama

Nemíníte opustit hotelový pokoj

Pokud spolu ještě nebydlíte, na dovolené máte konečně příležitost užít si sexuálního dovádění bez rušení. Jenže – skutečně jste utratili nemálo peněz za all inclusive, abyste jen dováděli mezi polštáři? I postelové hrátky mohou začít nudit, obzvlášť když je na dosah moře nebo jiný exotický ráj.Konečně se přestanete hádat

Vadí vám, že se poslední dobou dost hádáte, nepovídáte si spolu, neshodnete se na programu na víkend? Proč by to měl změnit jen fakt, že jste o pár set kilometrů dál a bydlíte v hotelu?

Nemějte mylné očekávání, že dovolená smaže vaše problémy. Spíše naopak – jste spolu sami, 24 hodin denně, to je ideální koktejl pro pořádný partnerský konflikt nebo nepříjemnou ponorku.

Kamarádi jedou „náhodou“ taky

Ona očekává romantickou dovolenou, dlouhé snídaně, večerní procházky při západu slunce. Jenže vy jste se jaksi zapomněl zmínit, že do stejné destinace míří i tlupa vašich kamarádů. Pokud ji na to nepřipravíte předem, nedivte se, že se dočkáte kyselých obličejů nebo pěkně ostré scény. Chcete být s kamarády i s přítelkyní? Řekněte jí to předem a zkuste domluvit nějaký kompromis. A hlavně se zkuste vžít do její role. Copak vás by bavila dovolená s tlupou jejích uvřískaných kamarádek?

reklama


Koupíš mi to, miláčku?

Peníze jsou citlivé téma. Možná neřešíte, kdo platí na společném rande, ale tady už nejde jen o stokoruny. Nemáte s penězi problém a svou holku prostě zvete? Fajn. Jestli chcete ale, aby se náklady rozdělily, nečekejte, že to bude předpokládat automaticky. Aby vás v luxusní dovolenkové destinaci nezaskočila faktem, že s sebou má jen kartu s přečerpaným limitem.


V tomhle chceš jít jako ven?

Míříte-li do teplejších destinací, zřejmě si užijete pohledů na svou holku v titěrných bikinách, minisukních a šatičkách, které víc odhalují, než zahalují. Jasně, že se na to dobře kouká, ale smiřte se s tím, že nebudete jediný, kdo si ten pohled užívá.

Jestli ve vás slintající čumilové vyvolávají vztek a záchvaty zuřivosti, radši vezměte svoji přítelkyni do chladných severských zemí.

Jen vyřídím něco do práce

Dovolená by měla být o odpočinku od práce. Jestli si úplné volno vzít nemůžete a občas musíte vyřídit pár pracovních emailů nebo být na telefonu, zkuste si na to stanovit pevný čas a nepřetahovat ho. Když ho stanovíte předem, přítelkyně se určitě zvládne zabavit třeba s knihou nebo na nákupech a ještě bude ráda, že ji u toho na chvíli nerušíte. Jestliže ji ale usadíte na bar s tím, že za chvíli dorazíte, a necháte ji čekat dlouhé hodiny, riskujete, že ji brzy zabaví někdo jiný. A můžete si za to sám.Zítra se jdeme potápět a na pátek jsem zarezervoval výlet

Naplánovat si, co chcete ve vaší dovolenkové destinaci vidět, je praktické, ale nemějte harmonogram našlapaný od rána do večera. Nechte v něm prostor na spontánní nápady a akce, na situace, kdy nebude nálada nebo síla na náročný výlet. Vnímejte, co vy i váš protějšek právě v ten moment skutečně chcete. Odškrtávat si položky ze seznamu nakonec nemusí přinést tak intenzivní a zapamatování vhodné okamžiky, jako kouzlo náhody a spontánních radovánek.

reklama

Nenechte brblala vyhrát

Čekal jste čistější hotel a lepší nabídku koktejlů, vadí vám i kamínková pláž, protože jste zájezdový katalog nečetl pozorně a čekal jste jemný píseček. Každý z nás je i na dovolené s něčím sem tam nespokojený, ale nenechte svého vnitřního brblala vyhrát a rozjet naplno.

Strávit dovolenou neustálým kritizováním a hledáním nedostatků spolehlivě otráví vás i váš doprovod. V jejích očích budete za hlupáka, co neumí nic vybrat dobře, s ničím není spokojen a nedokáže se nad věci povznést.

Ale to stojí moc peněz

Jste na dovolené, tak nebuďte tak škrobený a nedržte svůj účet zkrátka. Není samozřejmě účelem vypumpovat kreditku a letní radovánky splácet ještě několik měsíců. Ale když budete kalkulovat, zda si můžete po večeři dopřát koktejl, jestli není vstupné na opěvovanou památku příliš vysoké, a zda skutečně potřebujete na památku suvenýr, dáte své milé najevo, že jste lakomec a kolenovrt.

reklama

Pozor na dovolené! Kvůli těmto chybám vás klidně zavřou


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru