Menu

Co je nového?

Punk ještě není mrtvej! SUM 41 nechali roztát pražské ledárny a ukázali, že pořád mají formu jako hrom

Sdílení
Foto: Oficiální zdroj

Pop punková formace SUM 41 je aktuálně uprostřed své koncertní tour. Během léta se však chystají především na festivaly, aby toho neměli málo, za necelý měsíc vydávají po třech letech nové album Order In Decline. I přes to všechno neopomenuli české fanoušky a přichystali si jeden koncertní večer i pro ně. Jaký byl jejich pražský open air?

reklama

Sum 41 nepatří ke kapelám, které by své koncerty nějak zásadně proměňovaly. Nejsou to Muse. Jsou to pop-punkeři, u kterých vždy přesně víte, co dostanete. Hecujícího Derycka Whibleyho, skočné melodie, zvedající se oblaka prachu v kotli, možnost zapojit se do dění s máváním rukama, běháním v circle-pitech nebo sborovým zpěvem. A samozřejmě stále se rozšiřující salvu větších i menších hitů, protože konstantně pracují na nových věcech a pořád si udržují určitý standard kvality.


Sami organizátoři ještě před koncertem avizovali, že od chvíle, co SUM 41 přivezli v roce 2011 na Rock for People, se u nás stali docela poptávanou kapelou, a tak se rozhodli fanouškům v českých končinách udělat znovu radost. Tentokrát však celý večer patřil jen jim a to za pomoci předskakujících Stifled, Criminal Colection a The Creepshow, kteří se postarali o to, aby se čekající publikum rozhýbalo a bylo připravené na hlavní show.

reklama

Sluší se ale dodat ještě jedno – změna místa konání zavála kanadské i české punkáče do areálu A-park Ledárny v Praze-Bráníku, což je všechno, jen ne obvyklá koncertní lokalita. Je tedy obdivuhodné, jak z tak neprověřeného místa dokázali pořadatelé udělat prostor, v němž bylo veškeré nutné zázemí – široký výběr jídel, stánky s merchem i s pivem, dostatek toi toiek, a dokonce i místa na sezení.

A když se v půlce setu udělalo jednomu fanouškovi mdlo a ostatní ho kolegiálně vynesli ven a polévali vodou, během dvou minut u něj stáli zdravotníci. Bylo zkrátka vidět, že tým Rock For People ví, co dělá. Výhrady by sice mohl mít někdo k frontám na pivo nebo k dopravě, ale ještě než začnete hledat, kam se píšou komentáře, zkuste si nejprve na Netflixu pustit dokument o Fyre festivalu. To teprve poznáte pravé peklo.Deryck Whibley společně s dalšími členy kapely SUM 41 odstartovali set prakticky přesně v půl deváté tak, jak bylo plánováno na předběžném harmonogramu celé akce a s malým přesahem před desátou večerní také skončili. Velká část koncertu se tak odehrála ještě za světla, což mírně ubíralo na atmosféře, ale i s tím se kapela poprala výborně a nenechala se tím nijak omezovat.


Nejlepší naživo hrající kapela světa? Muse si do Prahy přivezli exoskelety, roboty a velkou show


Ty největší pecky, jako In Too Deep, With Me, Still Waiting a Fat Lip byly stejně až na samém konci setlistu, kdy už byla tma a vynikly tak i veškeré světelné efekty a celková projekce. Na doprovodné „parády“ si skupina ale moc nepotrpí.

Příliš toho na koncertě SUM 41 nečekejte, ale kostlivec s červenýma svítícíma očima byl určitě zajímavý a především nepřehlédnutelný prvek.

Kdo má raději tvorbu z dob před patnácti a více lety, mohl jásat, protože z alba All Killer No Filler toho zaznělo spoustu. Naopak novějších počinů během večera moc slyšet nebylo. Pravděpodobně si SUM 41 nové věci schovávají do doby, než vyjde očekávané album Order In Decline a na případné další turné. Kapela však setlist protkala i několika tóny z dílny Queen, Rage Against The Machine nebo Linkin Park.Deryck měl před pár lety vážný problém s alkoholem, kvůli němuž musel být i hospitalizován, ale toto nelehké období, zdá se, má za sebou. Jeho hlas byl totiž čistý a hned od prvních tónů bylo znát, že i co se týče zpěvu na sobě dost zapracoval. Dobrou náladu rozdával všude kolem a neúnavně běhal po pódiu. Na jejich příští českou zastávku se tedy můžeme jen těšit. Velmi kladně hodnotíme i samotnou organizaci akce, krom dlouhých front na pivo bylo vše bez chybičky. Kéž by i ostatní organizátoři pořádali koncerty v takové pohodě a kvalitě.


Znáte Top 10 koncertních kapel současnosti? Zajděte si na tu nejlepší!


V konečném výsledku SUM 41 odehráli velmi zdařilý koncert, na který se bude rádo vzpomínat. Zpočátku, během jednotlivých předskokanů, to sice nebylo po zvukové stránce nic pro přecitlivělé uši, hlavní aktéři však nastoupili s parádně vyladěnou show, a tak to i zůstalo.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru