Menu

Co je nového?

Jak si připravit vlastní samolepky? Není to vůbec složité!

Sdílení

Ať už jde o reklamu nebo dekorace pro děti – ověřte si, jak připravit samolepky k tisku podle vlastního návrhu. S nadšením je využívají podnikatelé a rodiny s dětmi. Mnoho teenagerů i mladých dospělých je používá k ozdobení svých osobních počítačů a notebooků. Mohou být také zdrojem cenných informací, například prezentovat složení výrobku nebo informovat o datu spotřeby. Jinými slovy, mají širokou škálu aplikací. V tomto článku se dozvíte, jak si vyrobit vlastní samolepky k tisku.

reklama

Jak vyrobit samolepky?

Vědět, jak si vyrobit vlastní nálepku, se může ukázat jako velmi užitečné. Díky této metodě si snadno uspořádáte domácí spíž, vyrobíme si vlastní nálepky na koření nebo etikety na zavařeniny. Pokud připravujete nějakou akci, například svatbu a chcete si připravit vlastní dárky pro svatebčany, vlastní samolepky vám pomohou ozdobit například personalizované medovníky. Samolepkami můžete ozdobit i svíčky, svícny, vázy nebo jiné dekorativní a užitkové vychytávky.

Než je budete moci připevnit na jakýkoli povrch, je nutné je navrhnout. K jejich přípravě můžete použít jakýkoli grafický program.

Nejjednodušší je vyrobit si vlastní nálepky s jednoduchými pravidelnými tvary – obdélníkový, čtvercový, trojúhelníkový nebo kulatý – https://justprint.cz/produkty/nalepky. Pokud si však chcete navrhnout vlastní, nepravidelnější vzory, může to být při jejich stříhání docela problém – ale není to nemožné. Když máte projekt hotový, je nutné jej přenést z obrazovky počítače (nebo tabletu) na papír. V další části se naučíte tisknout samolepky.

reklama

Tvorba samolepky

Samolepky si můžete navrhovat v textovém editoru, libovolném grafickém programu nebo pomocí online nástrojů, jako je Canva. Vše záleží na vašich potřebách – zda ​​by to měl být stejný text nebo by nálepka měla obsahovat nějaké grafické prvky. K přípravě samolepky, která má ozdobit vázu nebo svíčku, také můžete použít ilustraci.

Na internetu najdete spoustu bezplatných zdrojů, zvláště pokud je hodláte používat pouze pro soukromé účely. Je třeba si uvědomit, že vše, co je na nálepce bílé nebo dokonce světle šedé, bude průhledné. Vše tmavé nebo barevné zůstane viditelné a nelepivé.

Canva

Po přípravě vzoru

Poté, co si vytvoříte samolepky s vlastním potiskem, je nutné je nechat vytisknout. K tomu však nepoužívejte obyčejný papír, použijte raději lepící papírky. Liší se tím, že jsou zespodu chráněny speciální fólií, která chrání před vysycháním lepivé hmoty. Po sejmutí lze samolepku připevnit na jakýkoli povrch, například jako personalizovanou dekoraci. K přenosu vzoru na speciální papír lze použít obyčejnou domácí (nejlépe barevnou) tiskárnu.

I když je velmi jednoduché vystřihnout ty, které jsou navrženy v pravidelných tvarech, méně obvyklé vzory mohou být o něco složitější. Pro vystřihování je nejlepší použít řezačku – ta umožňuje precizně vyřezat i několik štítků najednou. U nepravidelných tvarů je nutné použít nůžky, ale vyplatí se stříhat pomalu a velmi opatrně, aby nedošlo k poškození připravené a vytištěné samolepky.

Jak vidíte, navrhování a řezání vlastní nálepky může být skvělá zábava, zvláště pokud to děláte se svým dítětem. Pamatujte však, že když si je vyrobíte sami, nevyrobíte jich tolik jako v profesionálním tiskovém studiu, navíc máte trochu omezené možnosti při výběru tvarů či velikostí.

reklama

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru