Menu

Co je nového?

Richard “Gaspi” Gasperotti natočil první bikové selfie-video! Jezdí na něm ve své domovině

Sdílení

Teď už to vypadá trochu jako historie, ale ještě před několika týdny jsme byli všichni zavřeni v izolaci ve svých domovech kvůli epidemii koronaviru. Nebylo jasné, kdy se otevřou hranice, a tak musel světoznámý český freerider Richard “Gaspi” Gasperotti pozastavit všechny své rozdělané projekty a vrhnout se do něčeho zcela nového. A jak už je u něj zvykem, jedná se o něco zcela exkluzivního…

reklama

Tím novým projektem, do kterého se Gaspi letos na jaře opřel, je bikové selfie-video z nejbližšího okolí jeho bydliště, které se nachází v Radotíně u Prahy. Byla to obrovská příležitost k prozkoumání oblasti, která je mu velmi blízká, přes veškeré pracovní aktivity ale dříve nebyl čas se jí dostatečně pověnovat.

Jelikož bylo v uplynulých měsících těžké se potkávat s dalšími lidmi, musel si Gaspi tentokrát vystačit sám a kromě řídítek svého biku se ujmul také kamery.

„V počátcích jsem začal s průzkumem oblasti a také jsem se učil létat s dronem. Nemohl jsem uvěřit, kolik času trvalo jeho zvládnutí,” říká známý biker a dodává, že jen obhlídky lokace mu zabraly přes 20 hodin. To všechno ale byl jen začátek.

reklama

Radotín selfie-video

Gaspi přiznává, že ovládání dronu pro něj nebyl žádný med. Ostatně v létání s ním je, narozdíl od létání na kole, amatér: „Po úspěšném vzletu, jsem musel nejdřív pomocí chytrého telefonu najít správný úhel záběru. Začal jsem nahrávat, vyšplhal jsem se na kopec a šel na věc. Dvakrát se ale stalo, že se dronu vybila baterie a narazil do skály. Naštěstí ale přežil,” popisuje peripetie svého natáčení Gaspi.


Mnohokrát pak český biker zjistil, že záběry z dronu jsou nepoužitelné a musel je točit znovu. Jen pro příklad: z průměrného tříminutového záznamu Gaspi ve filmu použil nakonec pouze 3 sekundy, a to i přes 45 minut strávených přípravou scény.


Po zvládnutí prvních kroků se Gaspi více zaměřil i na světlo a další podrobnosti. Aby byl výsledek vizuálně atraktivnější, smíchal záběry z dronu se záběry z kamery DJI Osmo ve standardu 2,7K, což mělo za následek zamrznutí počítače při prvním pokusu o natažení videa do střihačského programu: „Můj notebook jednoduše odmítl zpracovat všechna data o velikosti 130 GB. Nakonec jsem se rozhodl upravit video v aplikaci iMovie v základním nastavení,” říká Gaspi.


Z deníku Richarda “Gaspi” Gasperottiho: ZAM 8 aneb bikování v Murmansku za polárním kruhem


A když celorepubliková karanténa skončila, Gaspi se rozhodl ojedinělý projekt i přes rozvolnění bezpečnostních opatření dokončit. A tady je výsledek!


Na celé Gaspiho selfie-video se můžete podívat zde:

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru