Menu

Co je nového?

Sérioví vrazi: John Wayne Gacy – Ďábelský klaun

Sdílení
Text: Zdeněk Kolbuch, Foto: Wikipedia, Youtube

Kdyby vedle vás John bydlel, řeknete si, že je to docela fajn chlapík. Trochu obtloustlý, ale zato zábavný a dobrosrdečný. Přesně ten typ souseda, ke kterému byste si zašli půjčit trochu cukru a on by vám dal s úsměvem celý pytel. Ale zdání často klame!

reklama

Víte o něm, že tvrdě pracuje, ale vždy si najde čas, aby oblékl klaunský kostým a šel bavit vaše děti na narozeninové oslavě. Sice mu jde z baráku příšerný smrad, ale zato pořádá drahé zahradní párty. Nikoho by ani ve snu nenapadlo, že tento na první pohled dokonalý soused brutálně zavraždil přes třicet chlapců.

John Wayne Gacy se narodil 17. března 1942 v Chicagu a jako většina budoucích sériových vrahů i on měl otce alkoholika, který ho bil. Nicméně to nebyl žádný sígr. Navštěvoval katolickou školu a všechen svůj volný čas dělil mezi práci na poloviční úvazek a skautský oddíl. Učitelé ho milovali a i mezi vrstevníky měl spoustu přátel.

reklama

V 11 letech se při hře s golfovými holemi uhodil do hlavy a do šestnácti trpěl výpadky paměti a závratěmi.

I v dospělosti trpěl zdravotními problémy, zejména se srdcem, ale ani to mu nezabránilo dřít do úmoru. Navštěvoval čtyři vysoké školy, z kterých ani jednu nedokončil. Vždy mu šlo spíš o to, aby byl užitečný a aby vydělával co nejvíce peněz. V roce 1964 se poprvé oženil, narodili se mu dvě děti a začal vést místní pobočku KFC.

Tahle práce ho opravdu bavila, zejména proto, že do KFC chodily především děti, které John miloval. Miloval je tak moc, že se začalo spekulovat o jeho sexuální orientaci. Údajně mladistvé opíjel a podváděl s nimi manželku, nikdo tomu ale nevěřil. Vždyť John byl milý a tvrdě pracující muž. Klec spadla až v roce 1968, když ho jeden chlapec obvinil ze znásilnění. Gacy nejprve vše popřel, ale později učinil plné doznání a byl poslán na deset let do státní věznice Iowa. V jeho psychiatrické zprávě stálo: Mentálně způsobilý, nicméně pro společnost nebezpečný.

V době nástupu do výkonu trestu se s ním rozvedla první žena – bylo mu teprve 26 let. Ve vězení pobyl jen 18 měsíců, než byl propuštěn za dobré chování. Opět se stalo, že soudní systém předčasně propustil naprostého psychopata, který zabíjel sotva opustil zamřížovanou celu.

reklama

John se znovu oženil 1. června 1972 s rozvedenou matkou dvou dcer Carol Hoffovou. Svěřil se jí se svojí zločineckou minulostí a přesvědčil ji, že je úplně napraven a že jejich láska všechno napraví – ještě ten rok zabil první dítě.

Gacy nikdy nezabíjel v pominutí smyslů. Všechny své vraždy měl připravené do nejmenšího zvráceného detailu. Když chtěl vraždit, vybral si mladého chlapce buď na oslavě, kde dělal klauna, u sebe v práci (zaměstnával výhradně mladé chlapce), nebo jim zkrátka nabídl svezení. Poté je omámil chloroformem, odvezl k sobě domů, počkal až se probudí a svázané je mučil těmi nejhoršími možnými způsoby. Znásilňoval je, bil, lámal jim kosti, stahoval jim kůži z vnitřní strany stehen…

Sám Gacy později řekl policistům: „Do úst jsem jim často cpal ponožky nebo spodní prádlo, protože moc řvaly. Zvlášť nutné to bylo v případě, že jsem se rozhodl jim ho uříznout.“

Klauni mi vždy připadali trochu děsivý, ale John Gacy dovedl tuto představu k dokonalosti. Vzal život 34 mladých chlapců. Nejmladšímu bylo devět let a nejstaršímu dvacet. Většinu svých obětí pohřbil u sebe ve sklepě do mělkých hrobů. Celý jeho dům a blízké okolí bylo doslova nasáklé pachem rozkládajících se těl. Vraždil po šest let, celou tu dobu tvrdil sousedům, že páchnou vlhké základy a staré potrubí a oni mu to věřili, protože se na jeho zahradních párty vždy parádně opili.

„Nejsem vinen ničím jiným, než že jsem bez povolení provozoval hřbitov,“ nechal se později slyšet Gacy.

Policie si pro něj mohla přijít až v březnu 1978, kdy nechal na živu jednu ze svých obětí, sedmadvacetiletého Jeffreyho Reginalda. Toho nejdříve naláká k sobě do auta na marihuanu, omámí ho chloroformem a později u sebe doma ho několik hodin mučí a znásilňuje. Když Jeffrey bolestí omdlí, pohodí ho v parku – popáleného, zmláceného a s trvalým poškozením jater od chloroformu. Smutné je, že Jeffreymu policisté příliš nevěří, koneckonců kouřil marihuanu, takže bůhví jak to ve skutečnosti bylo, a dávají případ k ledu.

reklama

Domovní prohlídka přijde do domu šíleného klauna až o rok později a policisté se nestačí divit. Nacházejí doklady a osobní věci všech pohřešovaných spolu se stohy gay magazínů, pout, provazů, marihuanou, dřevěným prknem s otvory na ruce, policejním odznakem a injekční stříkačkou. Po rozkopání sklepa musejí někteří policisté pro nevolnost opustit dům – něco takového ještě neviděli.

John Gacy, alias vraždící klaun za své hrůzné zločiny strávil 16 let za mřížemi, než byl popraven smrtící injekcí. Celou dobu tvrdil, že trpí duševní poruchou, ale žádná u něj nebyla zjištěna. V den jeho popravy stály před věznicí davy lidí, dychtivě očekávající jeho smrt. Obchodníci mezi nimi dokonce prodávali trička a různé suvenýry s tématikou vraždícího klauna.

reklama

Jeho poslední slova byla: „Polibte mi prdel!“

Vědci ani psychologové nikdy nezjistili příčinu jeho vražedného chování. John byl pro ně velkou záhadou. Po popravě dokonce odvezli jeho mozek doktorce Helen Morrisové, ale ani ta nezjistila žádnou abnormalitu. John byl zkrátka pedofilní, sadistický psychopat, kterého natolik bavilo týrat chlapce, že to 33 z nich odneslo životem.

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru