Menu

Co je nového?

Londýnská folk-punková senzace Skinny Lister míří začátkem února do Prahy

Sdílení

Britská pětice troublemakerů Skinny Lister hraje pořádně nabušený folk s nepopíratelnými prvky punku a během toho se elegantně vznáší na vlnách tradiční irské muziky.

reklama

Jejich hudba se žene v rychlém tempu, je plná dravých rytmů a jestli si někdo umí dokonale pohrát s tradičními prvky irského folklóru a neobvyklými hudebními nástroji, jako je třeba melodeon nebo soudek od rumu, jsou to právě Skinny Lister. Skinny Lister ve své muzice otevírají srdce všem, kdo si rádi zařádí v kotli na jejich zábavné, chytlavé a energické melodie.

Kapela zavítá do pražské Kasárny Karlín 4. února v rámci svého Down On The Barrier Tour, na kterém je doprovodí charismatický nizozemský písničkář s akustickou kytarou Tim Vantol.

Rok 2023 byl pro skupinu Skinny Lister ve znamení znovuzrození. Od svého vzniku v roce 2009 si sice prošli pár personálními změnami, ale už patnáctým rokem dávají své muzice všechno, co mohou. Za posledních deset let procestovali od deštěm zmáčeného Londýna až po rozlehlé tepny USA, rozpumpovali koncerty v rámci hudební plavby Salty Dog Cruise, odehráli obrovská turné po Evropě a Severní Americe s Frankem Turnerem, Dropkick Murphys a Flogging Molly a sami byli headlinery festivalů a velkých sálů.

reklama


Během uplynulého roku se pětice pilně věnovala nahrávání svého šestého studiového alba “Shanty Punk”, které vyšlo loni na podzim. Jejich charakteristický námořnický punkový styl se stal hlavním motivem nové desky a písně reflektují jejich zážitky ze živých shows a vypráví o tom, jaký je život muzikantů na cestách. 


Kapelu během tour doprovází amsterdamský zpěvák Tim Vantol, který už léta ohromuje stále početnější publikum hudbou, která přímo vyzývá k tomu popadnout motorku a vydat se někam na roadtrip. V jeho písních se objevuje spousta „cest“ a „domovů“, ale ve skutečnosti jsou všechny právě o vzrušující vzdálenosti mezi nimi.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru