Menu

Co je nového?

Škodovka chystá další SUV! Bude se jmenovat Kushaq

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Škodovka přijde brzy na světlo světa s dalším SUV. Nový model pro indický trh ponese jméno Kushaq. Pojmenování vycházející ze sanskrtu naznačuje, že půjde o vůz opravdu královský. Pokud jste zaplesali, musíme vás ale zklamat – novinka se na evropský trh vůbec nedostane.

reklama

Jméno Kushaq ctí tradici pojmenovávání tradičních SUV modelů Škoda názvy s písmenem K na začátku a Q na konci. Zároveň má ovšem velmi silný lokální význam. Světová premiéra nového modelu Škoda Kushaq proběhne v březnu 2021.

Název Kushaq vychází ze starodávného jazyka indického subkontinentu, sanskrtu. Slovo Kushak lze z tohoto jazyka překládat jako „Král“ nebo „Vládce“.

Jen drobná záměna závěrečného písmene K za pro značku Škoda a její SUV tradiční Q zajišťuje, že není pochyb o tom, že je Kushaq typickým zástupcem své značky a zároveň podporuje velké charisma tohoto vozu.

reklama

Škoda Kushaq

Kushaq má být dle zástupců automobilky doslova ztělesněním svého názvu a to díky atraktivnímu designu, charismatickému postoji i řadě chytrých prvků, které jsou tak typické pro mladoboleslavskou značku. Užít si tento nový model budou moci ale jen výhradně Indové.


„Královské“ SUV doplní na indickém trhu stávající SUV modely Kodiaq a Karoq, zároveň je to první vůz, který vzešel z iniciativy India 2.0, v rámci které převzala Škodovka zodpovědnost za působení koncernu Volkswagen na náročném indickém trhu. Na Kushaq naváží v následujících 18 měsících další tři modely, které budou podobně jako toto SUV ušity na míru potřebám zákazníků na indickém trhu i dalších nadějných trzích po celém světě. Všechny nové modely vychází z modulární platformy MQB A0 IN, kterou Škodovka vyvinula speciálně pro potřeby indického trhu.


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru