Menu

Co je nového?

Škoda Kamiq GT: kompaktní sportovní SUV kupé pro Čínu

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Nový sportovně laděný model Kamiq GT je kupé verzí městského SUV Kamiq a je dostupný výhradně na čínském trhu.

reklama

Jeho dynamický vzhled, velká prostornost i řada praktických prvků byly uzpůsobeny tak, aby vyhovovaly mladým, lifestylově orientovaným zákazníkům. Důraz byl kladen především na radost z jízdy, každodenní využitelnost a emotivní design. Součástí standardní výbavy jsou také pokročilé prvky konektivity a moderní infotainment systém.

Kamiq GT v sobě spojuje výrazný designový jazyk čínského městského SUV Kamiq se sportovní elegancí karosářské varianty kupé.

S délkou 4 409 mm a šířkou 1 606 mm je o 19 mm delší než model Kamiq. Šířka se nemění a činí 1 781 mm, stejně tak i rozvor zůstává s 2 610 mm totožný. Díky tomu toto městské SUV s karoserií kupé zvenku působí kompaktně, ale zároveň nabízí pozoruhodný vnitřní prostor.

reklama


Jak v interiéru, tak v exteriéru se najde řada designových prvků, které odkazují na emotivní studii Vision GT, se kterou Škodovka poprvé naznačila budoucí podobu svého pátého čínského SUV. Jeho svěží a expresivní linie jsou výsledkem spolupráce designérů ze SAIC Škoda v Číně s designéry z oddělení Škoda Design u nás v Česku.


Oliver Stefani, šéfdesignér společnosti Škoda Auto, vysvětluje: „Spolupráce mezi naším designérským týmem v Mladé Boleslavi a našimi čínskými kolegy ze SAIC Škoda byla extrémně úspěšná. Díky tomu, že jsme model Kamiq GT navrhovali společně, jsme mohli přijít s vozem, který perfektně zapadá do emotivního designového jazyka naší rodiny vozů SUV a zároveň přesně splňuje požadavky mladých čínských zákazníků na moderní design.“


Emotivní design karoserie ve stylu studie Vision GT

Zepředu působí Kamiq GT velice sebevědomě a odhodlaně. Ostré rysy a avantgardní designové prvky dávají vozu moderní a atraktivní vzhled, který skvěle zapadá do vkusu mladých Číňanů.

reklama

Maska chladiče má výrazné svislé žebrování a po stranách přechází v krystalické LED přední světlomety s LED světly pro denní svícení. Společně navozují dojem výkonu a dynamiky.

Velké horizontální nasávací otvory umístěné pod maskou a postranní lišty ve tvaru písmene L dodávají novému SUV ještě sebevědomější postoj.Z profilu obzvlášť vynikne sportovní vzhled tohoto kompaktního modelu. Plynulá linie střechy se mírně svažuje dozadu, kde přechází v zadní spoiler, což ještě posiluje sportovní vzhled. Chromové lišty kolem oken a stříbrné střešní nosiče poté vozu dodávají punc elegance. Ostře řezaná linie pasu vytváří trojrozměrný efekt a dokonale vizuálně souzní s výraznými lemy kol. To vše spolu s černými sedmnáctipalcovými koly z lehké slitiny dává vozu sportovní, dynamický vzhled, který skvěle zapadá do rušného městského prostředí. Třešničkou na dortu jsou poté dvoubarevné disky kol a krystalické logo po straně – oboje s trojrozměrných efektem.


Dynamická záď a nová interpretace tvaru písmene C

Také záď Kamiqu GT přebírá dynamický design studie Vision GT. Na první pohled zaujmou LED koncová světla s estetickými krystalickými strukturami, která zcela nově interpretují pro značku Škoda typický tvar písmene C. Výrazný nárazník se světelným pruhem táhnoucím se po celé šíři vozu dále podtrhává expresivní design zádě.


Tohle Číňanům závidíme! Škodovka ukázala Kamiq GT pro čínský trh


Na zadní části vozu se stejně jako na přídi nachází postranní lišty ve tvaru písmene L, které ještě umocňují design karoserie SUV, který je stejnou měrou odvážný a moderní. Kamiq GT může být na přání vybaven střechou v kontrastní barvě nebo panoramatickou skleněnou střechou. Paleta barev dostupných pro nové SUV kupé se navíc rozšířila o metalízu Modern Gold.

reklama

Prostorný interiér se sportovně dynamickým nádechem

Díky pečlivě vybraným barvám, materiálům a povrchům nabízí moderní interiér Kamiqu GT skvělý mix robustního vzhledu a vzdušného, sportovně dynamického dojmu. Přístrojová deska se po celé své šíři dočkala kartáčované metalické lišty. Exkluzivním designovým detailem, který interiéru dodává na atraktivitě, je logo GT umístěné na straně spolujezdce a sladěné s barvou karoserie.Řidiči a spolujezdci poskytují oporu sportovní sedadla s integrovanými opěrkami hlavy. Dynamický vzhled interiéru dále umocňuje vyšité logo GT na opěrkách hlavy, horizontální pruhy a speciální dekorativní prošívání. Charakteru vozu odpovídá také multifunkční volant, jehož věnec padne přesně do rukou a který umožňuje rychlé a spolehlivé ovládání všech důležitých funkcí vozu.

reklama


Lauro?!? Už i Škodovka má svou osobní asistentku


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru