Menu

Co je nového?

Ceny nejdražších derivátů nejnovější Octavie odtajněny. Na kolik vás vyjde RS?

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Na to nejlepší si často musíme pěkně počkat. Výjimkou není ani nejvýkonnější a současně nejdražší derivát čtvrté generace vozu Škoda Octavia. Pokud si na sportovnější verzi nejdůležitějšího modelu mladoboleslavské automobilky brousíte zuby již od chvíle, kdy jste poprvé zahlédli jeho siluetu, vaše chvíle právě přišla. O kolik bude vaše konto chudší a stojí vůbec český sen v ostrém provedení za to? Odpovědi najdete v tomto článku.

reklama

Je libo rychlý hybrid? Máte ho mít!

Na tom, že bude nová Škoda Octavia ve verzi RS dostupná s benzinovým i naftovým motorem, není nic moc překvapivého. Nadšení však neskrývají ani fanoušci plug-in hybridů, pro které bude k mání varianta RS iV kombinující elektromotor a benzinový agregát 1.4 TSI.

Ne, nejedná se o omyl, skutečně jde o stejnou specifikaci jako v případě standardního („nesportovního“) plug-in hybridu. Rozdíl najdete v tabulce s přehledem hodnot – výkon narostl na velmi slušných 180 kW.

V kombinaci s šestistupňovým dvouspojkovou automatickou převodovkou zrychlí z 0 na 100 km/h za 7,3 vteřiny. Tachometr na digitálním displeji pak zobrazí nejvýše 225 km/h. Údaje platí jak pro liftback, tak pro kombi.

reklama

Škoda Octavia RS

Benzinová RS bude rychlejší, ale méně úsporná

Budoucí majitelé benzinového dvoulitru TSI o stejném výkonu zrychlí z 0 na 100 km/h o šest desetin vteřiny rychleji (tzn. za 6,7 vteřiny) a maximální rychlost vytáhnou až na 250 km/h. Oproti plug-in hybridu má běžné RS vyšší spotřebu i emise, také nelze počítat s nejrůznějšími bonusy, které jsou určeny pouze pro daný typ pohonné jednotky.


Co týče poslední – turbodieselové – varianty, dostala do vínku 147 kW a údaje o zrychlení potažmo maximální rychlosti doposud automobilka nezveřejnila. Naftový dvoulitr bude dodáván pouze se sedmistupňovým automatem a na přání i s pohonem všech kol.


Škoda Octavia RS

Tak kolik si na novou Octavii RS ušetřit?

A teď to nejdůležitější. Ceník nové Škody Octavia prozrazuje, že nejlevnější RS bude varianta 2.0 TSI. V provedení liftback bez DSG vyjde na 889 900 Kč. Za nejdražší 2.0 TDI v provedení 4×4 zaplatíte 954 900 Kč. Za kombi si připlatíte 40 000 Kč.


Kabriolet od Škodovky je tu! Automobilka ukázala model Slavia


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru