Menu

Co je nového?

Škodovka bude letos opět oficiálním partnerem Tour de France! Již pošestnácté

Sdílení
Foto: Škoda Auto

Automobilka Škoda Auto podporuje závod Tour de France již pošestnácté jako oficiální hlavní sponzor a dodavatel vozů. Organizátorům i vedení závodu letos poskytne celkem 250 vozů.

reklama

V čele pelotonu opět pojede jako „Red Car“ vůz Škoda Superb, který bude mít i letos po celou dobu závodu k dispozici ředitel Tour de France, Christian Prudhomme. Kromě toho sponzoruje Škodovka letos také Zelený trikot, už popáté za sebou tak bude logo automobilky při závodě okolo Francie zdobit dres vedoucího jezdce bodového hodnocení. Díky aplikaci „Tour de France App“ mohou fanoušci cyklistiky pravidelně sledovat online nejnovější informace o aktuálním dění během závodu.

Alain Favey, člen představenstva společnosti ŠKODA AUTO za oblast prodeje a marketingu, zdůrazňuje: „Jako oficiální hlavní partner Tour de France prezentujeme naši značku na jedné z nejemocionálnějších sportovních událostí na světě před zraky milionů fanoušků cyklistiky i sportovních nadšenců. V březnu jsme prodloužili naše dlouholeté partnerství s pořadatelem Tour de France, společností A.S.O., o dalších pět let do roku 2023. Vytvořili jsme tak základ pro další společné úspěchy a podtrhli význam cyklistiky i Tour de France v rámci našeho sportovního sponzoringu.“

Škodovka je oficiálním hlavním sponzorem a dodavatelem vozů. Česká automobilka poskytuje vozy organizátorům a vedení závodu již pošestnácté. Flotilu tvoří 250 vozů, mezi nimi například modely SUV Kodiaq a Karoq, bestseller Octavia či vlajková loď Superb.

reklama


V čele pelotonu bude i letos mimořádný vůz značky Škoda. Červeně lakovaný Superb se na tři týdny stane mobilním dispečinkem ředitele závodu, Christiana Prudhomma. Odsud bude pomocí nejmodernější komunikační techniky řídit celý závod. Jako jediný vůz v závodním poli bude tento Superb spolu s cyklisty projíždět také cílem.


106. Tour de France probíhá od 6. do 28. července 2019

Mezinárodní cyklistická elita se na startu 106. ročníku tradičního závodu sejde 6. července v belgickém Bruselu – jako pocta pětinásobnému vítězi Tour Eddy Merckxovi. S celkem 34 vyhranými etapami je Belgičan dosud držitelem rekordu v této disciplíně.

Trať o celkové délce 3 640 kilometrů projede 176členný peloton ve 21 etapách. Mezi nejzajímavější úseky trati patří horské trasy v Alpách, kde profesionálové zdolají mimo jiné i průsmyky Col de Cars, Col d’Izoard a Col du Galibier.

28. července dorazí peloton do cíle na slavném pařížském bulváru Champs-Elysées.


Na start rallye historických vozů v podhůří Alp se postavily hned čtyři škodovky


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru