Menu

Co je nového?

Špatná zpráva: Češky tloustnou! Kupují stále větší spodní prádlo, ukazují statistiky

Sdílení
Foto: Pexels

Velikosti spodního prádla u žen se rok od roku zvětšují. Ukazují to výsledky statistik společnosti Trenýrkárna.cz. Zatímco u mužů se velikost spodního prádla příliš neliší a zůstává poslední roky na velikosti L standardně, u žen se velikosti zvětšují postupně.

reklama

V roce 2016 byla dámská velikost spodního prádla L až na třetím místě za velikostmi M a S, v loňském roce už velikost L plnila první příčky nejčastěji objednávaných velikostí i u dámského prádla, jak vyplývá ze statistik sítě obchodů a e-shopů Trenýrkárna.cz, která každý rok prodá statisíce kusů spodního prádla.


Nepřibírají ale jen ženy

„Dámského spodního prádla velikosti L se podle našich dat loni prodalo o 6 % více než tomu bylo v roce 2016. Prodej velikosti S pak klesl o 3 %, stejně tak u velikosti M,“ říká výsledky statistik Adam Rožánek, zastupující síť prodejen a e-shopů Trenýrkárna.cz.

reklama


Ale nenabírají jen ženy, česká populace přibývá na váze celkově, jak potvrzují další statistiky a průzkumy.

Například podle dat Českého statistického úřadu dosáhla v roce 2017 hodnota BMI indexu tělesné hmotnosti obyvatel České republiky 25,2. To je těsně za horní hranicí normální zdravé váhy. 

Obezitou pak podle odborníků v posledních letech trpí až čtvrtina českých žen a 22 procent mužů, další čtvrtina populace trpí nadváhou.


Ženy mají méně pohybu

„Volnočasová fyzická aktivita, jako je sport a fitness, je bližší mužům. Tráví jí průměrně 3,6 hodiny týdně, zatímco ženy jen 3,2 hodiny. S přibývajícím věkem však zájem o pravidelný pohyb slábne. 40 % dospělých se pravidelně nevěnuje žádné sportovní ani rekreační pohybové aktivitě,“ říká Simona Měřinská z odboru šetření v domácnostech ČSÚ.


S dietou až na pokraj vyhynutí aneb čeho všeho jsou štíhlochtivé ženy schopny


One comment

 • Josef Kindl

  5. 6. 2020 - 0:09

  O co víc jsou Češky tlustší arogantnější hloupější a silně pokulhávají za ostatními národy – o to víc jsou namyšlenější (mohu posoudit skupinu cca 28-42)
  bydlím střídavě v Rakousku a vím na 100 že česká žena nesahá rakušance ani ke kolenům. Navíc to jsou po celé Evropě nejvyhlášenější děvky :(.
  bydlel jsem dlouho v Anglii i v Německu.

  Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru