Menu

Co je nového?

Spiderman: 5 zajímavostí o pavoučím muži

Sdílení

Příběh o podivínském středoškolákovi Peteru Parkerovi, kterého na školní exkurzi v laboratoři pokouše uprchlý radioaktivní pavouk, je neochvějnou klasikou mezi filmy na motivy marvelovských komiksů. Podívejte se s námi na menší i větší kuriozity, které okolo postavy pavoučího muže vznikly.

reklama

1. Michael Jackson a Spiderman

Spiderman byl především v USA velmi populární už v sedmdesátých letech a od té doby jeho hvězda stoupá strmě vzhůru. Věděli jste však, že v devadesátých letech chtěl práva k postavě Spidermana koupit Michael Jackson? Prý se toužil stát filmovým Spidermanem. 


2. Režisér režíroval sám sebe

V prvním díle se mihnul i samotný režisér filmu Sam Raimi! Představoval druhého studenta, který Petera Parkera (Tobey Maguire) uhodil batohem, když ze země sbíral učebnice.

reklama

3. Kirsten Dunst krade?

Kirsten Dunst krátce po přečtení scénáře třetího dílu vyzradila zápletku filmu médiím. Byla prý také jednou z podezřelých z krádeže obleku pavoučího muže, který se objevil v internetové aukci. Možná se tak filmařům chtěla pomstít za to, že ve filmu musela nosit vycpanou podprsenku, aby její postava splňovala atributy sexuálního symbolu.


4. Nový Spiderman vycpávky nepotřebuje 

V prvních třech dílech hraje Petera Parkera herec Tobey Maguire, který pod kostýmem skrýval umělé svalstvo. Novodobý Spiderman v podání Andrewa Garfielda se však pyšní vlastními svaly a kostým mu byl ušit přímo na tělo. Mimochodem, když si Andrew kostým pavoučího muže poprvé vyzkoušel, prý mu dojetím ukápla slza.


5. Výdělečný Spiderman

Nejvýdělečnějším ze série je Spiderman 3 (2007), který po celém světě vydělal 890 miliónů amerických dolarů. V pořadí šestý celovečerní film Spiderman: Homecoming je na druhém místě s výdělkem 880 miliónů dolarů. Teprve na třetím místě (821 milionů dolarů) najdete úplně první film Spiderman (2002), na čtvrtém (783 milionů dolarů) Spiderman 2 (2004), pátou příčku (757 000 milionů dolarů) obsadil The Amazing Spiderman (2012).

reklama

Nejméně z celé série vydělával The Amazing Spiderman 2 (2014), který vynesl „jen“ 709 milionů dolarů. 

A Spidermana si nyní můžete užít na začátku dubna na televizních obrazovkách. V pondělí 5. dubna ve 20:10 na stanici AMC začíná série prvním dílem Spidermana. Následující den v úterý 6. dubna ve 20:00 startuje tamtéž Spiderman 2, ve středu 7. dubna v 19:50 potěší diváky Spiderman 3, čtvrtek 8. dubna v 19:55 bude ve znamení Amazing Spidermana, v páteční podvečer 9. dubna od 19:50 vás nenechá vydechnout Amazing Spiderman 2 a minisérii uzavře v sobotu 10. dubna v 19:50 Spiderman Homecoming. Tak hezkou zábavu!


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru